Українські військові зв'язківці Анастасія Матрущенко та Олександра Цепук, нещодавно звільнені з російського полону, розповіли про те, що їм довелося пережити. Жінкам обстригли волосся, змушували роздягатися і присідати, а також дуже злилися, що українки відмовилися говорити російською, передають Патріоти України.
Розташування військової частини, де несла службу старший солдат Анастасія Матрущенко, розстріляла ворожа артилерія й танки, повідомляє Мінреінтеграції.
"У бункер, де знаходилася чергова зміна, кілька разів потрапив танк. Коли пил розвіявся, в приміщення полетіли гранати. У нас вилучили зброю, амуніцію, бронежилети та мобільні телефони. Зв'язали руки, на очі наділи пов'язку", - розповіла Анастасія.
Спочатку дівчина потрапила до Білорусі. За її словами, до полонених підходив військовий з неслов'янською зовнішністю та погрожував розправою, мовляв, до ранку не доживете. При цьому з сусідніх приміщень доносилися звуки допитів українських військовослужбовців-чоловіків.
Згодом її та інших полонених переправили в СІЗО №3 десь під Брянськом. "Тюремні наглядачі намагалися зламати нас морально. Якийсь начальник кілька разів вигукував мені в обличчя "слава росії!", чекаючи, напевно, якоїсь відповіді на таке "вітання". На мовчання з нашого боку тюремники відповідали тортурами", - розповіла Агастасія. У присутності чоловіків змушували повністю роздягатися і присідати, постригли наголо, багато разів допитували.
Вузол зв'язку, де проходить службу Олександра Цепук, захищався від російських загарбників усіма можливими засобами. Але окупанти активно застосовували важке озброєння, закидали бункер гранатами. Жінки дивом залишилися живі. "На всьому шляху прямування у Білорусь та далі в Росію нас постійно обшукували", - згадує дівчина.
У Білорусі почалося з провокацій. До них підійшли репортери російського телебачення у супроводі військовослужбовця з неслов'янською зовнішністю. "Їм дуже не сподобалося те, що ми говоримо українською мовою, вимагали перейти на російську. Але я, наприклад, російською майже не володію - як і інші мої колеги. Це дуже розлютило репортерів", - розповіла Олександра.
У камері, де знаходилися жінки, було два ліжка і один матрац на сімох. "За такі "зручності" нас просили розповісти на камеру про хороше ставлення з боку окупантів. Ми відмовилися", - додала дівчина.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...