"Відрізаним пальцем змусили писати "Слава Україні": Активіст із Луганська розповів про знущання над патріотами в окупації (відео)

Проукраїнських громадян, які залишилися в окупації, жорстоко катували: не тільки били, але й протикали м'язи та знімали шкіру.

Сергій Глотов. Фото: соцмережі.

Молодший науковий співробітник НАН України, співорганізатор Майдану у Луганську, співзасновник ГО "Допоможи фронту" Сергій Глотов розповів про Майдан у Луганську, катування на окупованих територіях та свою допомогу армії. Патріоти України пропонують прочитати його спогади та послухати розповідь.

– У Луганську біля пам’ятника Шевченку збиралися українські активісти, проводили різні заходи. Спочатку було десь 6 людей, потім 10-20. У квітні, коли була проукраїнська хода, то вже було майже 2 тисячі людей. Батько вважає мене фашистом і ми не спілкуємося.

– Я луганчанин, у моє місто прийшли українські військові і я хотів їм допомагати. Це моя країна, моя армія і нічого поганого я у тому не бачив. Чому я мав переховуватися.

– Ми прекрасно розуміли, що відбувається, це були люди з Російської Федерації й "по голові вони нас гладити не будуть". Я прийняв рішення вибиратися з міста. Через два-три тижня почалися перші втрати. Українська влада вже не контролювала місто і я сказав дружині, що ми їдемо з міста.

– Коли виїхав, пару днів побув у Дніпрі, потім у Києві, 7 травня 2014 року дізнався, що мене розшукують. Моїх заслуг вистачило б для того, щоб мене "зачистили".

Спочатку почалися арешти українських активістів, яких знали в обличчя. Наприклад, Олексій Біда пройшов полон, його били та катували. Декому проколювали м’язи, знімали шкіру. Одній дівчині відрізали пальця і змусили на стіні написати "Слава Україні". Катування були жорстокі.

– Я все своє життя займався науковою роботою, працював над дисертацією. Вивчав тваринний світ Луганського заповідника. Спочатку приїхав у Львів просто до знайомих. Моє місце роботи було окуповане, нас по академіях попереводили. Я залишився у Львові, бо ще до війни я тут проводив наукові дослідження. Я працював з колекціями, фондами.

– У мене не було офісу, був ноутбук і з ним я сидів у "Пузатій хаті" на проспекті Шевченка. Мені постійно дзвонили зі Сходу або волонтери та розповідали про потреби.

– Я просто в мережі писав: "мені треба машина, щоб з'їздити в "Епіцентр" і купити генератор", якщо гроші назбирувалися. Багато людей відгукувалося на прохання.

– Я точно знаю, що українці дружня нація і вміє гуртуватися перед будь-якими викликами. Я впевнений, що ми маємо знайти вихід. Єдине що, якби у країні менше крали, то грошей би вистачало всім.

Джерело: 24 канал

Небезпека поруч? В українки, яка повернулася з Італії, запідозрили коронавірус

вівторок, 25 лютий 2020, 17:17

У Чернівцях госпіталізували жінку, яка нещодавно повернулася з Італії. Її перевіряють на наявність коронавірусу COVID-2019. Про це розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук. Пацієнтку госпіталізували в ...

Нічого святого: На Миколаївщині п'яні школярки розгромили надгробні плити на цвинтарі (фото)

вівторок, 25 лютий 2020, 16:57

Цинічний випадок стався в Миколаївській області. 24 лютого вранці наглядач міського кладовища виявив пошкодженими декілька пам’ятних плит на могилах, передають Патріоти України. Поліцейські, викликані на місце злочину, встановили, що до вказаного акту ...