Молодший науковий співробітник НАН України, співорганізатор Майдану у Луганську, співзасновник ГО "Допоможи фронту" Сергій Глотов розповів про Майдан у Луганську, катування на окупованих територіях та свою допомогу армії. Патріоти України пропонують прочитати його спогади та послухати розповідь.
– У Луганську біля пам’ятника Шевченку збиралися українські активісти, проводили різні заходи. Спочатку було десь 6 людей, потім 10-20. У квітні, коли була проукраїнська хода, то вже було майже 2 тисячі людей. Батько вважає мене фашистом і ми не спілкуємося.
– Я луганчанин, у моє місто прийшли українські військові і я хотів їм допомагати. Це моя країна, моя армія і нічого поганого я у тому не бачив. Чому я мав переховуватися.
– Ми прекрасно розуміли, що відбувається, це були люди з Російської Федерації й "по голові вони нас гладити не будуть". Я прийняв рішення вибиратися з міста. Через два-три тижня почалися перші втрати. Українська влада вже не контролювала місто і я сказав дружині, що ми їдемо з міста.
– Коли виїхав, пару днів побув у Дніпрі, потім у Києві, 7 травня 2014 року дізнався, що мене розшукують. Моїх заслуг вистачило б для того, щоб мене "зачистили".
Спочатку почалися арешти українських активістів, яких знали в обличчя. Наприклад, Олексій Біда пройшов полон, його били та катували. Декому проколювали м’язи, знімали шкіру. Одній дівчині відрізали пальця і змусили на стіні написати "Слава Україні". Катування були жорстокі.
– Я все своє життя займався науковою роботою, працював над дисертацією. Вивчав тваринний світ Луганського заповідника. Спочатку приїхав у Львів просто до знайомих. Моє місце роботи було окуповане, нас по академіях попереводили. Я залишився у Львові, бо ще до війни я тут проводив наукові дослідження. Я працював з колекціями, фондами.
– У мене не було офісу, був ноутбук і з ним я сидів у "Пузатій хаті" на проспекті Шевченка. Мені постійно дзвонили зі Сходу або волонтери та розповідали про потреби.
– Я просто в мережі писав: "мені треба машина, щоб з'їздити в "Епіцентр" і купити генератор", якщо гроші назбирувалися. Багато людей відгукувалося на прохання.
– Я точно знаю, що українці дружня нація і вміє гуртуватися перед будь-якими викликами. Я впевнений, що ми маємо знайти вихід. Єдине що, якби у країні менше крали, то грошей би вистачало всім.
У Київській області звільнили директорку школи, яка на роботі розмовляла російською мовою. Це порушення українського законодавства, оскільки мовою освітнього процесу є лише українська. Про випадок повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик, передають П...
ZWYNTAR повідомив, що студія "Квартал 95" 10 травня 2025 року на своєму концерті використала їх музику із пісні «Мексиканець», хоч у відповідь на звернення музичної редакторки Кварталу та Ліги сміху гурт висловився категорично проти. . "Далі, не отрим...