
Під час демонстрації під посольством Білорусі в Києві затримали колишнього політв'язня Олександра Кольченка. Крім нього затримали ще одного учасника акції, повідомляють Патріоти України.
Так, момент затримання Кольченко вдалося сфотографувати. Його помістили в авто поліції та відвезли у відділок. На акції були присутні близько 30 осіб, з яких двоє затримали. Сутичка з поліцейськими, ймовірно, сталася через те, що затримані намагалися кинути в посольство невідомим предметом.
Демонстранти вигукували патріотичні білоруські гасла і вимагали від президента Олександра Лукашенка піти у відставку. Зазначимо, Кольченко - колишній український політв'язень родом із Сімферополя. ФСБ Росії заарештувала його 16 травня 2014 року за звинуваченням у тероризмі. 25 серпня 2015 року його засудили в РФ до 10 років ув'язнення в колонії суворого режиму. 7 вересня 2019 року Кольченка звільнили та повернули в Україну в рамках обміну полоненими.
Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, які є способи проходження ідентифікації у 2026 ро...
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...