Віялові відключення світла, нові податки і тарифи на ЖКГ: Що зміниться в Україні з 1 листопада

З 1 листопада життя українців у багатьох аспектах зміниться. В останній місяць осені українці будуть економити електроенергію і жити в умовах періодичних відключень світла. Тарифи на комунальні послуги в листопаді "заморозять", але подорожчає оформлення паспорта та деяких інших документів, передають Патріоти України.

Подорожчання вартості оформлення паспорта та деяких інших документів

З 1 листопада в Україні подорожчає термінове оформлення паспорта України та закордонного паспорта. Також подорожчає оформлення ще кількох документів. Ціни виростять наступним чином:

  • за термінове оформлення паспорта громадянина України - 496 гривень (раніше було 252 гривні);
  • за термінове оформлення закордонного паспорта - 992 гривні (було 704 гривні);
  • за проїзний документ біженця - 452 гривні (було 226 гривень);
  • за вид на тимчасове проживання - 452 гривні замість 352 гривень.
  • за карту мігранта - 399 гривень замість 199.

При цьому порядок оформлення паспорта спростять. Отримати документ під час воєнного стану буде простіше.

Електронні рецепти на деякі препарати

З 1 листопада в Україні видаватимуть електронний рецепт на психотропні та наркотичні лікарські препарати. Термін дії Е-рецепта становитиме 10 днів. Перший електронний рецепт буде виписуватися при особистому відвідуванні лікаря, а наступні можна буде отримати дистанційно.

Виписати електронний рецепт можуть лише в тих лікарнях, які підключені до електронної системи охорони здоров'я. В інших установах рецепт будуть виписувати на паперових бланках.

Податки на продаж квартири в новобудовах

У листопаді набирають чинності норми Закону 2600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування угод з об'єктами нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому".

Цей закон вводить наступні податки на продаж нерухомості:

  • для інвесторів вводиться ПДВ касовим методом;
  • для фізичних осіб ставка податку становитиме 18% від різниці між ціною продажу або оціночної вартості і ціною її придбання при першій за рік продажу квартири.

Другий і наступні продажі житла протягом одного року оподатковуюються по 5%.

"Заморозка" комунальних тарифів

Тарифи на світло "заморозять" до кінця опалювального сезону. Вони складуть 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Домогосподарства, які споживають більше 250 кВт-год на місяць, платитимуть 1,68 грн за кВт-год.

Ціна на природний газ для побутових споживачів буде такою ж, як 24 лютого 2022 року. Якщо у домогосподарства укладено річний контракт на газ, встановлений в ньому тариф буде "заморожений" на час воєнного стану і ще на 6 місяців.

Тарифи на розподіл газу і поставку гарячої води також будуть зафіксовані на одному рівні.

Початок опалювального сезону

Опалювальний сезон у 2022 році повинен був початися в листопаді з першими заморозками. Однак у більшості регіонів України вже в жовтні дали тепло в будинки з центральним опаленням. Зроблено це з метою економії електроенергії, щоб українці не вмикали електричні обігрівачі.

У регіонах, де ще не дали тепло (в основному це прикордонні території), опалення включать на початку листопада. Цього року знизили мінімальну допустиму температуру під час опалювального сзону до + 16 градусів, тому в будинках буде холодніше, ніж зазвичай.

Грошова допомога українцям

У листопаді евакуйовані українці та жителі деокупованих територій одержать одноразову грошову допомогу. Її розмір складе 3000 гривень для дітей і людей з інвалідністю, і 2000 гривень для всіх інших. Виплачувати гроші буде Укрпошта за рахунок донорів.

Віялові відключення електроенергії

Росія завдає ракетних ударів по Українській енергетичній інфраструктурі. Через це в Україні можуть застосовувати віялові відключення електроенергії. Графік відключення світла для кожної області будуть публікувати місцева влада. Також українців просять самостійно економити світло удома.

Нові правила для переселенців в Європі

З 1 листопада в Австрії всі власники українського паспорта зможуть отримати "квиток першого прибуття". Його видаватимуть усім, хто в'їжджає в країну з боку України через кордони Чехії, Словаччини та Угорщини. Квиток дозволяє безкоштовно їздити в 2-му класі на поїздах ÖBB по Австрії або на прикордонні станції в напрямку Німеччини, Швейцарії, Італії. Діє він 24 години з моменту прибуття в Австрію.

Українецям в Нідерландах з 1 листопада потрібно поставити в паспорт відмітку про статус тимчасового захисту або про-документ. Без неї не можна буде офіційно працевлаштуватися. Отримати позначку можна в службах імміграції.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...