Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак (фракція "Слуга народу"), передають Патріоти України.
"Враховуючи прагнення України до вступу до Європейського Союзу, а також рекомендації Венеціанської комісії та вимоги окремих держав-членів ЄС, ми не можемо в освітньому законодавстві встановити пряму заборону щодо використання мов корінних народів та національних меншин України, у тому числі щодо російської мови, як у освітньому процесі, так і під час перерв у школах. Інакше така норма буде розглядатися як дискримінаційна, і може ускладнити наш рух до Європейського Союзу", – сказав він.
За словами Бабака, процес дерусифікації загальної середньої освіти не пов'язаний зі зміною законодавства чи з адміністративним тиском, а є реакцією українського суспільства на воєнні злочини росіян.
Він розповів про наявність тенденції, коли батьки відмовляються від того, аби їхня дитина вивчала російську мову.
"У 2023-2024 роках кількість школярів, що вивчали російську мову як окремий предмет, скоротилася в 5 разів - до 768, і лише у 3-х закладах загальної середньої освіти вивчалася російська мова як окремий предмет", – розповів він про статистику.
Пенсіонери зі статусом "Почесний донор України" можуть щомісяця отримувати надбавку до пенсії в розмірі 292 гривні. Для оформлення потрібно подати заяву, паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення донора до сервісного центру Пенсійного фонду. Про це ...
В Україні діє частковий мораторій на підвищення комунальних тарифів. Але він буде скасований через проблеми в енергетиці, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (квітень 2025 року). "Очікується, що в ...