Війна мало що змінила? Міністерка культури розповіла, скільки ще українців регулярно споживають російськомовний контент

Віцепрем'єр-міністерка з гуманітарної політики України та міністерка культури України Тетяна Бережна під час презентації результатів дослідження споживання контенту українців, проведеного компанією Gradus на замовлення Міністерства культури України повідомила, що 71% українців продовжують споживати російськомовний контент, передають Патріоти України.

"Ми провели дослідження спільно з компанією Gradus. І коли проаналізували українське споживання контенту, дізналися, що на п'ятому році повномасштабної війни 71% українців регулярно споживає російськомовний контент. А майже чверть з них роблять це щодня", - стверджує Бережна.

Бережна стверджує, що одним із ключових висновків дослідження стало те, що люди не роблять це через ідеологічні переконання чи через якісь погляди. Вони роблять це за звичкою, та російський контент є в доступі і його багато.

Для виходу з такої ситуації, на думку міністерки, треба "створити всі умови для створення якісної української альтернативи, щоб українського контенту та культурного продукту ставало багато в різних сферах".

Зламані ребра і 18 днів без зв’язку: Омбудсмен заявив про порушення у ТЦК в Україні

середа, 24 червень 2026, 11:30

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про виявлення низки порушень прав людини під час перевірки в Миколаївському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. За його словами, в результаті перевір...

Моторошний злочин: У Києві компанія перед камерами прив’язала чоловіка до дерева та закатувала його до смерті

середа, 24 червень 2026, 11:25

Поліції Києва затримала п'ятьох зловмисників, які через конфлікт прив'язали до дерева 58-річного чоловіка та побили його до смерті, а сліди злочину намагалися стерти з камер відеоспостереження, передають Патріоти України. "До поліції Києва надійшло пов...