Війська РФ могли отруїти українських захисників під Києвом: Спливли дані про хімзброю

Під час звільнення Київської області від російських фашистів шестеро українських захисників зазнали ураження хімічною зброєю, залишеною окупантами при відступі. Наші бійці постраждали через отруєння зарином у Гостомелі, передають Патріоти України.

Про це розповів боєць Інтернаціонального легіону, журналіст та документаліст Олексій Бобровников у подкасті "Хроніки війни". За його словами, найважчими симптомами в українських військових були відмова нирок та порушення роботи легенів.

"Семеро людей перебували в ангарі з літаком "Мрія". Через кілька годин після операції — нудота, набряки, проблеми із сечовипусканням. Ми розуміємо на рівні діагнозу українських лікарів, що це зарин. І одна з лабораторій у країні НАТО, в яку наші хлопці надіслали зразки крові, сказала, що це токсична реакція на отруєння зарином", — розповів Бобровников.

За його інформацією, окупанти могли спеціально залишити контейнер із хімікатами під час відступу для того, щоб отруїти наших бійців. "Українські військові під час зачистки виявили велику кількість ворожих засобів хімічного захисту, що є ще одним доказом того, що росіяни мали хімзброю", — сказав Бобровников.

Францію паралізувала рекордна спека - вже зупинено три ядерні реактори

п’ятниця, 26 червень 2026, 10:22

Франція переживає одну з найпотужніших хвиль спеки за всю історію спостережень. Середа стала найспекотнішим днем, коли-небудь зафіксованим у країні, передають Патріоти України. Через аномально високі температури вода в річках Рона та Сена настільки наг...

Кожен другий їде через Польщу: У ДПСУ розкрили нову статистику і вказали на проблеми на кордоні

п’ятниця, 26 червень 2026, 9:50

Половина всього пасажиропотоку через державний кордон України нині припадає саме на напрямок до Польщі. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передають Патріоти України. За його словами, близько 50% усіх громадя...