Військовослужбовці можуть оскаржити рішення ВЛК: Що для цього потрібно

В Україні військовослужбовці можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК). Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я, передають Патріоти України.

"Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у рішенні комісії не відображений реальний стан його здоров’я", — йшлося в повідомленні. Зазначили, що це можна зробити двома способами — у досудовому порядку та через суд.

Як оскаржити рішення ВЛК у досудовому порядку

Для цього потрібно написати заяву або скаргу щодо незгоди з рішенням комісії та проханням переглянути висновки. Також потрібно надати всі відповідні медичні документи, копію рішення комісії, яке хочете оскаржити, та копію військового квитка (посвідчення офіцера). Заяву та документи можна самостійно принести до вищої ВЛК або надіслати поштою цінним листом з повідомленням щодо вручення з описом вкладення.

ВЛК може переглянути постановку або направити на повторний медичний огляд. У результаті позивач отримає новий висновок щодо стану його здоров'я. Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК) виноситиме остаточне рішення у складних та спірних випадках.

Як оскаржити рішення ВЛК у суді

У суді рішення комісію оскаржується в порядку адміністративного судочинства згідно з вимогами "Кодексу адміністративного судочинства України". У компетенцію суду не входить анулювати рішення ВЛК лише за медичними показниками. Проте в суді можна встановити факт порушення процедури проведення ВЛК та в результаті скасувати оскаржуване рішення. Крім цього, своїм рішенням суд може зобов’язати проведенню повторного медичного огляду або дообстеження, якщо комісія відмовилася у його проведенні.

Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...

Спочатку побив до смерті: На Львівщині чоловік розчленував тіло жінки у ванній кімнаті

субота, 2 грудень 2023, 15:29

У Львівській області 40-річний чоловік жорстоко забив до смерті 50-річну жінку, а потім розчленував її у ванній кімнаті. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, жорстоке вбивство ста...