Військовослужбовці в Україні можуть вийти на пенсію достроково - є дві умови

Військовослужбовці мають право вийти на пенсію достроково. Названо дві умови для отримання виплат раніше встановленого терміну: наявність необхідного трудового стажу і досягнення певного віку. На дострокову пенсію можуть претендувати українські військовослужбовці, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, а також поліцейські, які брали участь у бойових діях, передають Патріоти України.

Вони повинні відповідати таким критеріям: вік 50 років для жінок та 55 років для чоловіків. Для дострокового виходу на пенсію має значення і накопичений страховий стаж – мінімум 20 років для жінок та мінімум 25 років для чоловіків.

Як військовослужбовці можуть достроково вийти на пенсію

Претенденти на дострокову пенсію мають надати до Пенсійного фонду такі документи:

  • які підтверджують особливий статус особи - посвідчення учасника бойових дій та довідка про період участі у бойових діях.
  • паспорт,
  • номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • які підтверджують стаж.

Силовики повинні подати заяву про призначення пенсії особистої ПФУ або через онлайн-портал відомства - з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID, разом зі сканованими копіями документів, що відповідають оригіналам, придатним для сприйняття їх змісту.

Військова служба в армії України в період бойових дій зараховується до стажу роботи за наявності довідок із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Їх видають у порядку, який визначає Міноборони.

Раніше повідомлялося, що військові можуть звільнитися зі служби навіть під час війни. Це передбачено в деяких випадках - за віком, станом здоров'я, після набрання чинності обвинувальним вироком суду, а також за сімейними обставинами

"Таких посад не дуже багато": У ТЦ дали пояснення щодо мобілізації обмежено придатних в Україні

понеділок, 4 березень 2024, 1:45

В Україні військовозобов'язані, яких військово-лікарська комісія визнала "обмежено придатними" до служби у воєнний стан, можуть бути мобілізовані. Однак служити вони можуть не скрізь, передають Патріоти України. Начальник Кременчуцького районного Терит...

Гра була напруженою: Шахтар розгромив Кривбас у битві претендентів на титул УПЛ (відео)

неділя, 3 березень 2024, 23:14

У рамках 19-го туру чемпіонату України донецький Шахтар здолав криворізький Кривбас із рахунком — 5:2, повідомляють Патріоти України. На 10-й хвилині Юхим Конопля після подачі з кутового заштовхав м’яч у сітку воріт суперників. А через декілька хвилин ...