Військовослужбовці в Україні можуть вийти на пенсію достроково - є дві умови

Військовослужбовці мають право вийти на пенсію достроково. Названо дві умови для отримання виплат раніше встановленого терміну: наявність необхідного трудового стажу і досягнення певного віку. На дострокову пенсію можуть претендувати українські військовослужбовці, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, а також поліцейські, які брали участь у бойових діях, передають Патріоти України.

Вони повинні відповідати таким критеріям: вік 50 років для жінок та 55 років для чоловіків. Для дострокового виходу на пенсію має значення і накопичений страховий стаж – мінімум 20 років для жінок та мінімум 25 років для чоловіків.

Як військовослужбовці можуть достроково вийти на пенсію

Претенденти на дострокову пенсію мають надати до Пенсійного фонду такі документи:

  • які підтверджують особливий статус особи - посвідчення учасника бойових дій та довідка про період участі у бойових діях.
  • паспорт,
  • номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • які підтверджують стаж.

Силовики повинні подати заяву про призначення пенсії особистої ПФУ або через онлайн-портал відомства - з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID, разом зі сканованими копіями документів, що відповідають оригіналам, придатним для сприйняття їх змісту.

Військова служба в армії України в період бойових дій зараховується до стажу роботи за наявності довідок із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Їх видають у порядку, який визначає Міноборони.

Раніше повідомлялося, що військові можуть звільнитися зі служби навіть під час війни. Це передбачено в деяких випадках - за віком, станом здоров'я, після набрання чинності обвинувальним вироком суду, а також за сімейними обставинами

Положив на дивані на газетах: Чоловік витяг з могили труп своєї матері і прожив з ним 13 років

неділя, 26 березень 2023, 19:53

У польському Радліні чоловік витягнув тіло своєї померлої матері з могили та прожив з ним 13 років. Труп лежав на дивані, на газетах. Про це стало відомо у лютому 2023 року. Про це повідомляє польсььке видання InPoland, передають Патріоти України. Так,...

Росіяни в екстазі: Ломаченко використав фото з нацистами, щоб показати, до чого веде Україна (відео)

неділя, 26 березень 2023, 19:15

Колишній чемпіон світу у трьох вагових категоріях Василь Ломаченко (17-2, 11 КО) відреагував на вигнання ченців УПЦ МП із Києво-Печерської лаври, виклавши у себе в Instagram пропагандистський ролик, у якому показується, що було за часів "войовничого ат...