
Японські біологи з'ясували, що стійкість індійського штаму коронавіруса нового типу (варіанта Дельта) до антитіл пов'язана з мутацією P681R. Результати дослідження були опубліковані на сайті препринтів bioRxiv, передають Патріоти України.
Як відомо, новий штам SARS-CoV-2, з'явився на території Індії в кінці листопада 2020 року, а навесні цього року почав широко розповсюджуватися в світі. Він відрізняється від інших різновидів коронавіруса набором з декількох мутацій. Вчені припустили, що саме вони збільшують його заразність і стійкість до дії антитіл.
В ході дослідження вони зібрали кілька сотень зразків індійського штаму і порівняли їх геноми. Як виявилося, майже в кожному була присутня мутація P681R, яка пов'язана з виробництвом білків оболонки вірусу і відповідає за його проникнення в клітини.
Біологи вивчили вплив мутації на життєвий цикл коронавіруса і виявили, що P681R знижує загальну заразність коронавіруса, але при цьому збільшувала швидкість злиття його білків з оболонкою клітин, а також прискорює передачу SARS-CoV-2 між дотичними клітинами. Через це зменшується ймовірність того, що антитіла розпізнають і нейтралізують частинки вірусу і він швидше поширюється по організму.
У поминальну неділю на кладовищі зустрічається енергія живих і мертвих - небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Проводи, Гробки, а по-церковному - Радониця - це спеціально відведені в православному календарі дні, щоб побувати в місця...
Громадськість вимагає поновити ліцензію на відстріл найбільшого хижака, що через ріст популяції став небезпечним для людей за межами заповідників. У центральній частині Румунії 18-річна туристка загинула, намагаючись утекти від ведмедя. Як повідомляє D...