Він мав би бути менш заразним, але..: Вчені дізналися, що посилило індійський штам COVID-19

Японські біологи з'ясували, що стійкість індійського штаму коронавіруса нового типу (варіанта Дельта) до антитіл пов'язана з мутацією P681R. Результати дослідження були опубліковані на сайті препринтів bioRxiv, передають Патріоти України.

Як відомо, новий штам SARS-CoV-2, з'явився на території Індії в кінці листопада 2020 року, а навесні цього року почав широко розповсюджуватися в світі. Він відрізняється від інших різновидів коронавіруса набором з декількох мутацій. Вчені припустили, що саме вони збільшують його заразність і стійкість до дії антитіл.
В ході дослідження вони зібрали кілька сотень зразків індійського штаму і порівняли їх геноми. Як виявилося, майже в кожному була присутня мутація P681R, яка пов'язана з виробництвом білків оболонки вірусу і відповідає за його проникнення в клітини.
Біологи вивчили вплив мутації на життєвий цикл коронавіруса і виявили, що P681R знижує загальну заразність коронавіруса, але при цьому збільшувала швидкість злиття його білків з оболонкою клітин, а також прискорює передачу SARS-CoV-2 між дотичними клітинами. Через це зменшується ймовірність того, що антитіла розпізнають і нейтралізують частинки вірусу і він швидше поширюється по організму.

У США знайшли 45-кілограмового "малька" рідкісної "місячної" риби (фотофакти)

неділя, 25 липень 2021, 12:34

В штаті Орегон на пляжі Сансет знайшли 45-тикілограмову рибину (опаха), якій всього місяць, повідомляють Патріоти України з посиланням на Seaside Aquarium. Побачивши опаха на зроблених очевидцями світлинах, на пляж поспішили працівники Приморського акв...

Подарунок Італії: У Києві з'явилась гігантська інсталяція людської ДНК

неділя, 25 липень 2021, 12:20

У центрі Києва з'явилася скульптура італійського архітектора Паоло Коія у формі ДНК. Це подарунок столиці від посольства Італії, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Департаменту культури КМДА. . "Вона (скульптура. - ред.) виконана...