"Він не жалів себе": Побратими розповіли про легендарного пілота, який загинув під час 100-го бойового вильоту

Герой України загинув під час свого 100-го бойового вильоту. Про це повідомили у "Меморіалі пам’яті", передають Патріоти України.

Уродженець Франківщини Олександр Кукурба мріяв стати військовим льотчиком ще під час навчання у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Згодом закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

"Йому не потрібні були звання чи вища посада, йому потрібен був тільки літак і побільше ракет. Мав ще одне хобі – гарні дівчата, але літати любив більше. Олександр хотів бути винищувачем, а після початку війни на Сході дізнався, що винищувачі майже не застосовувалися за призначенням, оскільки не було повітряних боїв, а от штурмова авіація працювала на всю. Сказав, що винищувальна авіація не для нього, "піду в штурмовики", – розповів Ростислав Лазаренко, побратим Олександра.

За час повномасштабного вторгнення російських військ Олександр Кукурба виконав 100 бойових вильотів на своєму СУ-25, знищив понад 20 танків, близько 50 бойових одиниць бронетехніки та інших засобів, а також понад 300 осіб живої сили противника.

"Головним його завдання було – нанести противнику якомога більше втрат. Він не жалів себе, іноді навіть ображався, що я даю йому меньше польотів, ніж комусь іншому. Він завжди просив мене підвішувати побільше ракет. Я пояснював, що це небезпечно, але він не зупинявся. Накришив окупантів більше, ніж крихт при різанні французького батона", – так товариші по службі жартома говорили про Олександра.

З 24 лютого 2022 року Олександр отримав три державні найвищі нагороди: Орден Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступеня і звання Героя України.

Олександр Кукурба загинув 26 липня 2022 року під час свого 100-го бойового вильоту. Йому було 27 років. У Героя залишилися мама і брат.

Українка Jerry Heil потролила Ілона Маска піснею, а Сергій Притула - словом (відео)

четвер, 6 жовтень 2022, 5:31

Українська співачка Jerry Heil відреагувала на скандальні заяви американського мільярдера Ілона Маска про мирні переговори між Україною та Росією. Вона виконала про винахідника глузливу композицію англійською мовою. Ролик опубліковано у TikTok. ...

"Твою екскурсію Хортицею не забудемо ніколи": У боях за Україну загинув історик та "кіборг" (фото)

четвер, 6 жовтень 2022, 0:36

Виконувач обов'язків міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв 5 жовтня у соцмережі "Фейсбук" повідомив, що загинув В'ячеслав Зайцев. Чоловік був істориком, військовим та депутатом Запорізької міської ради останніх двох скликань, передають Патріоти Укр...