8 червня минуло 40 днів з того моменту, як був убитий боєць 24-ї бригади ім. Короля Данила Володимир Куцик. 30 квітня 2019 року чоловік перебував на позиціях, де виконував бойове завдання. Там його і підстеріг російський снайпер, повідомляють Патріоти України.
Володимир розбирався в елементарних речах. Він умів підключити кабель до військового телефона, провірити напругу. Перед загибеллю купив собі мультиметр (тестер сигналу) і попросив мене, щоб показати йому, як правильно ним користуватися".
Боєць сам прагнув вдосконалюватися, допомагати побратимам. Але командування довго його не хотіло брати безпосередньо на позиції. Йому дали можливість звикнути до звуків артилерії, обстрілів.
"В день загибелі, Володимир дуже просився на нуль. Ми повинні були провести зв'язок в деякі місця на передовій. Завантажили автомобіль так, що місця в ньому не знайшлося. І він пішов до пункту призначення пішки. Ми дісталися місця роботи, розвантажили машину. Один із побратимів повернувся по Володимира, - каже командир. - Коли всі зібралися разом, взяли котушки в руки і пішли. Я просувався першим. В якийсь момент почув, як прозвучали три постріли. Російський снайпер стріляв розривними кулями. На дві секунди – це мене дезорієнтувало, а потім я впав у траву."
"Володя і ще один боєць Сергій, почали бігти до мене. Мені вдалося крикнути їм, щоб вони лягли. Хлопці зробили необдумано, коли побігли на постріли, потрібно було на місці лягати. Це коштувало життя одному з них. Пройшло кілька секунд, я запитав чи всі живі? Сергій відповів стверджувально, а Володя прокричав: "Ай, яй, яй"! Я почав викликати медиків. Проте зразу не міг поповзти до нього. Cтрілець лупив над нами і не давав навіть голову виставити. Так тривало кілька хвилин. Потім все таки вирішив повзти до Володі.
Куля пробила артерію, тому шансів на життя в нього не було. Хоча я намагався зупинити кров.. В той момент до бійців прибіг побратим "Монах" . "Я почув по рації, що в нас 300. Взяв автомат і побіг. Коли наблизився до місця бою, по мені почав гатити снайпер. Довелося залягти. Відстрілюючись – наблизився до хлопців. Разом із "Французом" витягнули Володимира. Він ще живий був на той момент. Нам вдалося перетягнути його в безпечне місце", - розповідає "Монах".
У загиблого Куцика вдома залишилась рідна сестра. "Я дуже рано пішла в невістки, тому жила далеченько від Володимира. Він залишився в дома і доглядав стареньку матір. Він був дуже доброю людиною, хоча особисте життя його – не складалося. Люди до цього моменту згадують Володю, як роботящого і хорошого чоловіка. Він міг кинути дома свої справи і йшов допомагати чужим. Особливо поважав старших, - розповідає Марія. - Коли розпочалася війна, Володимир хотів іти на фронт, проте тоді люди вмовили його не робити цього. Він через силу згодився. А цього разу уже нікому не говорив, що хоче йти воювати. Підписав контракт, приїхав до мене і повідомив, що йде на війну. Я зібрала йому сумку з продуктами і відправила в Київ. У нього більше нікого не було, крім мене, а в мене нікого, крім нього".
Володимира похоронили біля матері. "Він так попросив. Сказав, якщо щось станеться, щоб його тіло було біля мами. Він міг не йти воювати на Донбас. Мій син служить в Бродах, я це пропонувала Володимиру, щоб він теж там служив. Але брат вибрав захист України і загинув за неї".
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...
Жителям прикордонних районів Білгородської області роздали понад 9 тис. вогнегасників для того, щоб вони гасили пожежі після обстрілів. Про це повідомив голова регіону В'ячеслав Гладков, передають Патріоти України. «Може, хтось подумає, що інформація н...