Вірус мутує: В Україні від коронавірусу почали вмирати діти, багатьом потрібен кисень. Перспективи лякають

Поки кращі імунологи світу шукають більш дієві засоби від COVID-19, вірус мутує

Відмітна риса нинішньої хвилі коронавірусу в Україні – почали важко хворіти діти. COVID-відділення забиті маленькими пацієнтами, половині з яких потрібен кисень. На жаль, зафіксовано навіть летальні випадки, зазначають Патріоти України.

У багатьох країнах уже прищеплюють підлітків і збираються дозволити імунізацію дітей із 5 років. А ось в Україні добитися скерування для дитини на вакцинацію від коронавірусу дуже складно.

На Тернопільщині померло немовля

Все більше областей України фіксують перші смерті від COVID-19 серед дітей. Так, 20 жовтня на Тернопільщині в Кременецькому районі від цієї хвороби помер тримісячний малюк.

Дитина померла вдома, медики швидкої допомоги лише констатували смерть. Хоча батьки звернулися в приймальне відділення Кременецької районної лікарні ще 14 жовтня – там немовля оглянули, але рекомендували міряти температуру і звернутися наступного дня до сімейного лікаря, щоб він призначив ліки.

Але ось у самому Кременецькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги заявили, що батьки до них нібито не зверталися.

У селі Андруга, де сталося нещастя, розповідають, що сім'я померлого малюка благополучна. "Батьки молоді, це у них єдина дитина, син. Ніхто не чув, щоб це був коронавірус. Кажуть, що просто запалення легенів. Лікар до них приїжджав, наскільки ми знаємо. А швидка вже приїхала в кінці, коли дитина померла", – розповів місцевий житель.

Зараз повинні провести розслідування цього випадку і з'ясувати, чому дитині не надали належну допомогу.

Смерті дітей від коронавірусу фіксуються все частіше

На жаль, в Україні це був не перший випадок смерті дитини від коронавірусу. Зовсім недавно в Чернігівській області помер 15-річний школяр, який мав супутні захворювання. Підліток провів у лікарні всього три дні, туди він потрапив уже в тяжкому стані.

А на початку вересня в Київській дитячій інфекційній лікарні від коронавірусу померла новонароджена дівчинка, вона встигла прожити всього 21 день. До лікарні дитина потрапила вже на п'ятий день після початку хвороби. Було виявлено сильний дистрес-синдром, її під'єднали до апарата ШВЛ. Але врятувати дитину не змогли.

Відмітна риса нинішньої хвилі коронавірусу в тому, що до захворювання схильні діти. Якщо раніше вони заражалися дуже рідко, то зараз ситуація різко змінилася. Так, за останню добу з 23 тисяч хворих 1800 – діти.

У деяких країнах уже кілька місяців щеплюють дітей від 12 років. У травні це стали робити в США, Канаді, Угорщині, в червні – в Румунії, Італії, ОАЕ.

В Україні ж можна щепити дітей від 12 років у разі їхнього виїзду за кордон, а також дітей з інвалідністю та з групи ризику. Правда, за словами лікаря-інфекціоніста Євгена Щербини, самі лікарі бояться давати направлення на щеплення дітям і всіляко відмовляють батьків.

Як розповідає завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця, професор Сергій Крамарєв, зараз дійсно до штаму Дельта схильні діти.

"Вони загалом хворобу переносять легше, ніж дорослі. Але якщо порівнювати з попередніми спалахами, то важких хворих дітей стало більше, багато кисневозалежних. Ось у нас, наприклад, у Київській інфекційній лікарні половина пацієнтів (а їх близько 70) потребують кисню. В реанімації одиниці дітей, але є випадки, коли дитина перебуває на ШВЛ", – говорить Крамарєв.

Також лікар зазначає, що якщо раніше діти заражалися в основному в сім'ях при близьких контактах із рідними, то тепер інфікуються і в школах. А підлітки можуть заразитися на вечірках та інших масових заходах. Це пов'язано з тим, що штам Дельта разів у 10 більш заразний. Тому закриття шкіл під час росту захворюваності – ефективний метод, щоб зупинити поширення хвороби.

"Смертність серед дітей невисока. Хоча дзвонять колеги з різних областей і розповідають: то в одному регіоні смерть, то в іншому. У нас також у лікарні були летальні випадки", – підкреслює Крамарєв.

Одне з головних ускладнень після хвороби у дітей – мультисистемний синдром. За словами лікаря, в одній з областей вуже був випадок смерті дитини від ускладнень після COVID-19. Це, грубо кажучи, коли запалюються судини і вражають внутрішні органи – нирки, печінку, серце. Цей синдром проявляється саме у дітей і дуже небезпечний.

Смачного, шановна пані: У Мелітополі покупниця знайшла в хлібі мишачі екскременти (фото)

неділя, 5 грудень 2021, 21:59

Так, мешканка Мелітополя була неприємно здивована знахідкою в хлібі. У виробі вона виявила дивну чорну "начинку", яка виявилася мишачими екскрементами. Обурена покупниця жартує, що продукти життєдіяльності гризунів їй дісталися "в подарунок" до хліба. ...

Проблем із кредитами не було: "Приват" без попередження заблокував усі рахунки українця, пославшись на нові закони

неділя, 5 грудень 2021, 21:44

Клієнт "ПриватБанку" поскаржився на те, що його рахунки раптово і без попередження заблокували. Чоловік був клієнтом банку понад 10 років, він використовував сервіси і як фізособа, і як ФОП, проблем з кредитами у нього не було. У "Приваті" на скаргу ві...