
Експерти з охорони здоров’я застерігають: пити воду з пластикових пляшок, які залишили в машині на сонці, небезпечно для життя та здоров’я, передають Патріоти України.
Дослідження Нанкінського університету (Китай) показало, що при нагріванні до 70°C (158°F) пляшки з ПЕТ-пластику виділяють у воду токсичні речовини — сурму та бісфенол-А (BPA).
За даними CDC, навіть при +27°C на вулиці (80°F) температура в салоні автомобіля вже за годину може сягати +50°C (123°F). У таких умовах кількість токсичних виділень із пластику зростає в рази.
Інші дослідження підтверджують небезпеку:
За оцінками вчених, шкода від токсинів і мікропластику обходиться системі охорони здоров’я США в 290 млн доларів на рік. Фахівці закликають політиків діяти негайно, адже проблема впливає не лише на здоров’я людей, а й на народжуваність та стан екосистем.
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...