Водіям на замітку! Чому автомобіль вібрує на холостому ходу

Сильна вібрація авто на холостому ходу – з цим дивним явищем одного дня може зіткнутися практично кожен водій. Експерти назвали шість основних причин, чому авто починає "трясти". Про це повідомляє SlashGear, передають Патріоти України.

Панікувати через ситуацію з вібрацією машини на холостому ходу не варто, але й ігнорувати проблему небезпечно. Експерти поясинили шість основних причин, через які виникає вібрація ще до старту руху.

Зношені подушки двигуна

Двигун – це масивний механізм, вага якого може сягати 300-700 кг. Його кріплення забезпечують моторні опори, що містять гумові вставки. З часом ці елементи зношуються, викликаючи надмірну вібрацію. Щоб перевірити їхній стан, достатньо візуального огляду: якщо видно тріщини або розриви гуми, деталь потребує заміни.

Несправності в системі запалювання

Збої в роботі свічок запалювання, котушок або високовольтних дротів можуть викликати нерівномірну роботу двигуна, що проявляється у вібраціях. Якщо авто почало гірше заводитися, працює нестабільно або збільшилась витрата пального, варто перевірити ці компоненти та замінити їх у разі несправності.

Проблеми з паливною системою

Також читайте

Як запобігти утворенню шишок на шинах: поради для автовласників

Як запобігти утворенню шишок на шинах: поради для автовласників

Засмічення форсунок, несправність паливного насоса або забитий фільтр можуть спричинити нестабільне подавання палива. Це призводить до дисбалансу у роботі двигуна – він може отримувати занадто багато або недостатньо пального. Якщо окрім вібрації помітне зниження динаміки розгону або з'явився запах бензину, слід звернутися до спеціаліста.

Зношений ремінь навісного обладнання

Поліклиновий або приводний ремінь передає крутний момент на такі вузли, як генератор, компресор кондиціонера та гідропідсилювач керма. З часом він може розтягнутися, потріскатися або навіть зісковзнути з роликів, спричиняючи сторонні шуми та вібрацію. Якщо під час роботи двигуна чути свист чи скрегіт, варто перевірити ремінь і за потреби замінити його.

Підсмоктування повітря у впускній системі

Вакуумні шланги впускного колектора з часом можуть втрачати герметичність, що порушує правильне співвідношення палива та повітря. Це провокує нестабільну роботу двигуна та вібрації. Одним із характерних симптомів є шипіння з-під капота. Оскільки точна діагностика потребує спеціального обладнання, краще звернутися до автосервісу.

Засмічений повітряний фільтр

Забруднений повітряний фільтр обмежує подавання повітря до двигуна, що погіршує процес згоряння палива. Це може призвести до нестабільної роботи на холостому ходу, втрати потужності та збільшеної витрати пального. Рекомендується замінювати фільтр що 15 тис. – 30 тис. км, а за інтенсивної експлуатації – ще частіше.

Оце так! США планують штрафувати іноземців, які мають залишити країну

четвер, 10 квітень 2025, 9:26

Адміністрація президента США Дональда Трампа планує штрафувати іноземців, які залишаються в країні, незважаючи на розпорядження залишити Сполучені Штати, передають Патріоти України. Передбачається, що розмір штрафу становитиме $998 на день. При цьому ...

Пощастило не всім: У кого з пенсіонерів виплати у квітні зростуть більш як на 500 грн

четвер, 10 квітень 2025, 8:38

Після березневої індексації пенсій ще одній групі людей на заслуженому відпочинку піднімуть виплати у квітні. Йдеться про працюючих пенсіонерів, але не про всіх, нагадує «24 Канал», передають Патріоти України. У виданні мають на увазі тих пенсіонерів, ...