Вона залишиться неповторною: Сьогодні день народження легендарної української співачки Квітки Цісик (відео)

Її голос брав слухачів у полон одразу і назавжди – він був неповторний і незабутній – поєднання сили, ніжності та щирості.

Квітка Цісик. Архівне фото.4 квітня талановитій співачці українського походження Квітці Цісик мало виповнитися 66 років. Ті, хто вперше чув голос Квітки, був вражений, заскочений зненацька, приголомшений. Цьому проникливому чару піддавалися всі. Патріоти України пропонують вам пригадати, яким було життя виконавиці, що мріяла про Україну.

Батьки Квітки Цісик познайомилися під час Другої світової війни, а 18 липня 1944 року у лемківській Криниці Володимир Цісик побрався з Іванною Лев. Цісики виїхали зі Львова у 1944 році. Мешкали спочатку в німецькому Байройті, з 1949 – у США.

1952 році Володимир став співорганізатором й викладачем в Українському музичному інституті у Нью-Йорку, а Іванна влаштувалася до банку. 15 березня 1955 року Іванна та Володимир Цісики отримали громадянство США.

Дитячі й юнацькі роки Квітки Цісик проходили за звичними для української емігрантської родини школярсько-вишкільними заняттями. Батьки Квітки плекали зв'язок доньки з батьківщиною та українським людом, навчали традиціям та українській мові.

Цісик була не лише талановитою співачкою, але й художницею. Вона власноруч розмалювала свої рукавички, зобразивши на них улюблені квіти та свою мрію – птаха, який літає над Україною.

Коли Квітці було 17 помер батько. Через нестачу грошей молода оперна співачка звернула у світ джинґлу. Певний час вона виступала в клубах Нью-Йорку та не втомлювалась надавати свої записи продюсерам і рекламним агенціям для прослуховування.

На початку 80-х на підпільних платівках з’явилися пісні української співачки з Америки.

Квітка обожнювала прості польові квіти: маки, волошки, ромашки. На одному з дисків, вона навіть сфотографована з букетом червоних маків. Ще одним великим захопленням співачки були коні.


Квітка Цісик побувала на батьківщині лише раз у житті – 1983 року. Проте вона все життя мріяла проїхати з концертним туром вже незалежною Україною. Квітка мала незвичайні чобітки з орнаментом, які зараз зберігаються у Львівському музично-меморіальному музею Соломії Крушельницької. Орнамент містить кольори українського прапора, тому для Квітки ця пара була особливо дорогою.

Квітка Цісик не дожила 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку грудей. Страшна хвороба стала справжнім фатумом для сім’ї Цісиків: 1994 року відійшла у засвіти Квітки мати Іванна, а в 2003 році – сестра, талановита піаністка Марія.

В пам’ять про Квітку в США засновано фонд підтримки музично обдарованих дітей у Rudolph Steiner School, а в пам’ять про Марію – фонд "Адже життя прекрасне", що акумулює кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України.Компенсації за втрачене житло по програмі єВідновлення: Ось чому мешканці постраждалих регіонів залишаються без допомоги

понеділок, 27 травень 2024, 18:33

Люди з Херсонської, Донецької, Харківської та Запорізької областей не можуть отримати компенсації за втрачене житло через труднощі з фіксацією руйнувань у небезпечних зонах, де члени комісій ризикують життям. Незважаючи на успіх програми єВідновлення в...

В уряді дописали додаткову умову для відстрочки від мобілізації: Що варто знати

понеділок, 27 травень 2024, 18:24

Кабмін додав до переліку документів для відстрочки висновок ЛКК щодо потреби в постійному догляді, якого немає в законі. Зокрема, у переліку необхідних документів з'явився "висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу...