Захисники підозрюваної у незаконному збагаченні ексголовної лікарки Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи переконували Феміду, що їхня підзахисна мала законні підстави для виїзду за кордон на лікування. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на онлайн-трансляцію засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
За словами адвоката Тетяни Видай, влітку 2024 року підозрювана перебувала на санаторно-курортному лікуванні в Туреччині. Це пов’язано з тим, що Тетяна Крупа понад 40 років хворіє астмою. «Туреччина – це не Мальдіви... Саме відпочинок на морі є одним із способів лікування цього захворювання», – пояснила захисниця.
Інший адвокат Тарас Пошиванюк у залі суду повідомив, що у підозрюваної важка форма астми. На думку захисника, у разі ухвалення судом найвищої міри покарання за статтею 368-5 Кримінального кодексу «Незаконне збагачення» (десять років тюрми) Тетяна Крупа матиме право звертатися з клопотанням до суду щодо її звільнення від кримінальної відповідальності на підставі важкого захворювання.
Ба більше: сама підозрювана публічно озвучила, що безпосередньо під час лікування у Туреччині тамтешні медики виявили у неї інші хвороби: цукровий діабет і остеопороз верхніх кінцівок.
Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко надав дозвіл ексголові МСЕК Хмельниччини Тетяні Крупі на виїзд до Туреччини для лікування в медичному закладі Acibadem Altunizade (Стамбул). За даними слідства, протягом 25 липня-25 серпня 2024 року Крупа перебувала у Туреччині. Водночас у її телефоні виявлено листування з особою, зустрічі з якою добивалася підозрювана. Зокрема допис Крупи наведено в судовій ухвалі: «Дати гроші і обговорити, як можна мені залишити якийсь слід у клініці, бо якщо буде запит з України, то треба щоб відповіли, що я лікувалась. Було б добре, якби клініка взагалі не відповідала».
Разом зі тим, слідство виявило переписку ексголови МСЕК Хмельниччини з абонентом, у якого вона цікавилася відпочинковими турами у Туреччині, а саме, до міста Фетхіє. Зрештою, вона туди їздила (це за 700 км від Стамбула, де розташований медзаклад Acibadem Altunizade) у ті дні, коли мала перебувати на лікуванні.
Серед безробітних в Україні фіксується значна гендерна дипропорція: 82% складають жінки, що значною мірою поснюється мобілізацією та воєнним станом, свідчать результати дослідження "Зареєстроване безробіття в Україні", проведеного за спільною ініціатив...
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...