Вони спеціально били по мирних людях: Жителі розбомбленого села Мощун розповіли про життя під обстрілами (відео)

Російські окупанти під час боїв на Київщині цілеспрямовано били по мирних жителях. Про це розповіли жителі села Мощун під Києвом, яке знищили загарбники.Відео публікує "Форпост Київ" у Facebook. Одна з жінок сказала, що ховалася спершу у льосі, а потім у бомбосховищі, передають Патріоти України.

Вона сиділи в укритті під постійними обстрілами разом із маленькою дитиною, яка почала заїкатися, бо снаряди літали та розривалися просто в людей над головами. Місцеві не встигали виїхати з села, аби врятуватися, бо загарбники ні на хвилину не припиняли вести вогонь. Через це селяни тижнями сиділи у підвалах.

"Пі час окупації я два тижні тут у погребі провів. Наші звідси, ті звідти стріляли. Чуємо свист – ми одразу в погребі лягаємо. Нас ледве не засипало", – розповів чоловік.

На території громади військові РФ розстріляли багатьох людей, вони вривалися до підвалів та відкривали по них вогонь."Село взагалі мертве", – додала місцева жителька. Нагадаємо: під час боїв за село Мощун під Києвом сили українців та російських окупантів були зовсім нерівні. Загарбників лише під населеним пунктом було близько 500, а далі – кілька тисяч.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...