Вони справді існували? Вчені відтворили обличчя гобіта, який жив 60000 років тому (фото)

Вчені змогли реконструювати обличчя Homo floresiensis — вимерлого виду людини, відомої як гобіт. Про це пише dailymail.co.uk, передають Патріоти України.

Скелет, що належить кам'яному віку, знайдено в печері на острові Флорес, Індонезія, 2003 року. Багатонаціональна команда використовувала дані, отримані від сучасних людей та шимпанзе, щоб створити схожість.

Бразильський експерт із графіки Цицеро Мораєс, співавтор нового дослідження, описав деякі відмінності між сучасними видами та першими людьми.

Він сказав: "Грубо кажучи, у них, ймовірно, менше виступав ніс, ніж у сучасних чоловіків, зона рота була трохи більшою, ніж у нас, і об'єм мозку був значно меншим".

Вони також були набагато меншими зростом. "Коли череп був представлений публіці 2004 року, фільм "Володар перснів" мав великий успіх. Через те, що зріст Homo floresiensis оцінюється в 1,06 метра, прізвисько гобіт ідеально підходить", - зазначив він.

Під час відтворення людських обличч за черепами вчені використовують дані живих людей, щоб визначити, наскільки товстою має бути тканина в тому чи тому місці.

Власниця салону краси в Макарові, що постраждав від окупації, вимагала стерти патріотичні малюнки на асфальті. Тепер має відповідні написи на вітрині свого закладу (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 1:45

У Макарові Київської області стався конфлікт між переселенкою та власницею салону краси. Нібито остання ображала жінку та її чоловіка-військового за те, що їхні діти намалювали крейдою біля її салону прапор України. . За словами вимушеної переселенки ...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...