Історію найбільшого храму світу свого часу, котрий був збудований як головний собор Візантійської імперії, а після завоювання османами перетворений на головну мечеть турецького султанату тепер можна почути й українською мовою. Про це повідомляється на сторінці Генконсульства у Facebook, зазначають Патріоти України.
Українські дипломати спільно з волонтерами "Гід-юа" створили переклад аудіо-екскурсій Святою Софією, і тепер керівництво музею включило його до переліку мов, задіяні в обслуговуванні туристів.
"Свята Софія (Ayasofya Müzesi) у Стамбулі говорить українською. Перевірено Генеральним консулом України в Стамбулі Олександром Гаманом та працівниками Генконсульства",
– йдеться у повідомленні.
Нагадується, що робота зі створення українського аудіогіда розпочалася більше півроку тому. У Генконсульстві висловили подяку турецьким колегам та волонтерам, які підтримали цю ідею і допомогли зробити Стамбул ще цікавішим для україномовних туристів.
Обіцяємо не зупинятися на цьому, працюємо над тим, щоб української мови в Туреччині і, зокрема в туристичному Стамбулі, було більше, – додали у Генконсульстві.
Раніше дипломатам в Туреччині вдалося добитися, щоби зі згадок про Роксолану прибрали, що знаменита українка мала російське походження. Нині туристи бачать, що уславлена дружина султана та меценат, народилася у місті Рогатин на Івано-Франківщині.
Більшість пенсіонерів звикли до того, що отримувати більшу пенсію можуть лише після чергової індексації виплат. Водночас виплати можуть зрости в ще одному випадку, повідомили у Пенсійному фонді України, передають Патріоти України. Йдеться про людей, як...
Українська письменниця Катя Бльостка, яка живе у США, 25 квітня у Facebook розповіла історію про 17-річного росіянина на ім'я Курбан із Сан-Дієго, який після 18-річчя мріє повернутися до країни-агресора РФ, щоб піти на війну проти України, передають Па...