Вознесіння 2021: Що потрібно зробити обов'язково, найсуворіші заборони великого дня

Вознесіння Господнє в 2021 році відзначається 10 червня. Це свято відноситься до двунадесятих - найважливішим після Великодня. День Вознесіння є перехідним, так як відзначається завжди через сорок днів після Воскресіння Христового і за десять днів до Трійці. Що означає це свято, важливі традиції, прикмети і заборони дня - читайте нижче в нашому матеріалі, передають Патріоти України.

Історія свята

Згідно з Біблією, Ісус після свого Воскресіння явив себе апостолам і "протягом сорока днів являвся їм і говорив про Царство Боже", а потім зібрав апостолів в Єрусалимі і наказав їм не розходитися, сказавши: "Ви, через кілька днів після цього, будете хрещені Духом Святим".

Після цього він піднявся, і хмара забрала його з виду. "І, піднявши руки свої, благословив їх. І, коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо", - говорить Євангеліє.

Важливі традиції та звичаї свята

В українській народній традиції Вознесіння Христове має кілька назв: Знесіння, Вшестя, Шестя, Ушестя. Раніше до цього дня було заведено пекти спеціальне печиво у формі драбинки, яка і символізує сходження Ісуса до неба. Також пекли подовжені пироги прикрашені смужками-сходинками. Частину випічки було прийнято роздавати нужденним.

У народі вірили, що з дня Великодня і до Вознесіння були відчинені двері в рай і пекло. Грішники звільнялися від мук, а праведникам дозволялося перебувати на землі. Символічна випічка з драбинкою допомагала душам повертатися в небеса, тому її було прийнято нести на могили до рідних і близьких.

Також вважалося, що після цього дня все в природі "підноситься від землі до неба", тому що-небудь садити і сіяти вже не було сенсу - врожаю все одно не буде.

Що заборонено робити на Вознесіння

  • Не можна виконувати важку роботу, присвятивши весь день молитвам і роздумів про Бога.
  • Строго заборонено бажати кому-небудь зла, сваритися, лаятися, лихословити.
  • У цей день не можна плювати на землю. Вважалося, що Ісус в цей день продовжує ходити земними дорогами. З цієї ж причини не можна відмовляти мандрівникам.
  • На Вознесіння і навіть напередодні не можна здійснювати вінчання.

Що потрібно зробити обов'язково у велике свято

Попросіть вибачення, якщо ви когось образили і вибачте тих, хто просить його у вас. Допоможіть тим, хто потребує або просить про допомогу. Відвідайте родичів, друзів і почастуєте традиційним печивом або пирогом.

Роса в цей день символізує сльози матері-землі, що проводжає Ісуса. Якщо хвора людина вип'є її, вона зцілиться швидше. Дівчата цією росою вмивалися, щоб бути красивими і швидше вийти заміж.

Прикмети цього дня:

  • Трави з цього дня підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до дня Івана Купали.
  • Якщо в це свято йде дощ, літо буде холодним і дощовим, з великою кількістю гроз, буде неврожай.
  • Якщо погода на Вознесіння хороша - до багатого врожаю і тривалого тепла.

Яку молитву потрібно прочитати на Вознесіння

Господи, звершивши таїнство провидіння, Ти взяв Твоїх учеників на гору Елеонську й вознісся, пройшовши твердь небесну, заради мене принизившись до мене, і зійшов туди, звідкіля не відлучався; Всесвятого Твого Духа пошли, Який просвічує душі наші.

"Дрон-камикадзе "Охотник" будет поражать цели на земле, в воде и в воздухе, а "Коралл" сможет уничтожать все аэродинамические цели", - експерти про нове озброєння України

вівторок, 22 червень 2021, 5:45

"Государственное конструкторское бюро "Луч" впервые официально представляет новую отечественную зенитную ракету для комплексов средней дальности. Как отмечает Defense Express, "Коралл" должен стать базовой унифицированной ракетой модульной конструкции ...

З архіву ПУ. Таємниця перевалу Дятлова: Судмедексперт розповів про можливі причини смерті ще трьох туристів

вівторок, 22 червень 2021, 4:00

Едуард Туманов вважає, що ані сніжна лавина, ані звір не могли призвести до загибелі людей. Причиною смерті дев'яти туристів на знаменитому перевалі Дятлова на Уралі не могла бути сніжна лавина або звір, повідомляють Патріоти України. Швидше за все трь...