Одне з 12-ти головних християнських свят, Вознесіння Господнє, відзначається на 40-й день після Великодня. У 2025 році воно випадає на четвер, 29 травня, оскільки Великдень цьогоріч святкувався 20 квітня, зазначають Патріоти України.
Сьогодні згадують, як, згідно з Євангелієм, Ісус Христос вознісся на небо з Єлеонської гори, завершивши свій земний шлях.
Свято замикає цикл великодніх, воно встановлене на честь вознесіння Сина Божого Ісуса на небо, а також у пам'ять обіцянки про друге пришестя Христа.
Вознесіння Ісуса відбулося через 40 днів після його Воскресіння. Основний символ свята – подолання кордонів між небом і землею.
На Вознесіння віряни відвідують службу в церкві. В народі прийнято вважати, що Вознесіння символізує прихід літа: "Весна на Вознесіння на небо підноситься – на відпочинок у рай пресвітлий проситься!"
Також у народному календарі свято Вознесіння Господнього було днем пам'яті предків, що пішли. Щоб умилостивити їх та польових духів, люди пекли млинці, смажили яєчню, варили яйця і їли їх удома або в полі, оскільки Вознесіння зазвичай випадає в розпал польових робіт.
На згадку Вознесіння віряни також пекли великі довгі пироги, які називалися драбинками, лестовками, лествицями, та несли їх до церкви, де над ними здійснювали молебні. Одна частина віддавалася притчу, інша – жебракам.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...