Проєкт був створений для дослідницьких цілей і освітлення можливостей архітектури з підтримкою 3D-друку. Це перший двоповерховий житловий будинку, надрукований на 3D-принтері, а загальна площа будівлі склала 90 квадратних метрів.
Принтер CODOD використовує метод видавлювання цементоподібної суміші з сопла для створення фундаменту й стін. Коли основна частина була завершена, будинком зайнялися будівельники й архітектори. Перші встановили вікна, двері й дах, а другі облаштували житловий простір.
"Міцність стисненого матеріалу в три рази вища, ніж у звичайного будинку з цегли. Крім волокон в бетоні, кількість використовуваної арматурної сітки вкрай обмежена. В результаті технологія усунула необхідність в опалубці, що дозволило заощадити близько 60% матеріалів, часу та бюджету, – розповідає головний менеджер проекту Марійці Аертс.
Готова споруда нагадує типові бельгійські будинки. Всередині розташований передпокій, дві великі кімнати, одна з яких може бути спальнею, а друга вітальнею і кухонною зоною. Автори проєкту також додали кілька додаткових функцій, на зразок підігріву підлоги, сонячних панелей і теплового насоса.
Автори проєкту вважають, що в майбутньому будівництво об'єктів подібної площі та поверховості можна буде скоротити до двох днів.
За останні кілька років адитивні технології зробили різкий стрибок від невеликих 3D-принтерів, що друкують маленькі деталі, до значних верстатів, розроблених для авіаційної промисловості й будівництва будівель.
Найчастіше 3D-друк для будівництва будинків позиціонується як "бюджетне житло для кожного", проте в Kamp C вважають, що доступний будинок не повинен бути аналогом землянки і пропонують повноцінні будівлі.
Такий тип будівництва набирає широкої популярності завдяки своїй ефективності, дешевизні й простоті. Цілком можливо, що через 15-20 років він стане масовим і вже нікого не дивуватиме.
На Черкащині чоловік ненавмисно ухилився від мобілізації. Як з'ясувалося, це сталося через помилку працівника територіального центру комплектування (ТЦК). Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передають Патріоти України. Суд визна...
Популярна дитяча римівка, яка приписує певні риси особистості кожному дню тижня, впродовж понад 150 років формувала уявлення про те, що день народження може впливати на характер людини. Втім, нове дослідження з Великої Британії розвінчало цю гіпотезу, ...