Китай опублікував перші фотографії, зроблені його марсоходом "Чжучжун" на Марсі, зазначають Патріоти України. Одна з них показує пейзаж попереду робота, який перебуває на посадковій платформі; заднє зображення показує сонячні батареї "Чжучжуна".
Марсохід торкнувся поверхні Червоної планети рано вранці в неділю за пекінським часом.
Таким чином Китай став лише другою країною - після Америки - яка успішно посадила зонд на поверхню Марса й експлуатуватиме його протягом значного періоду часу.
Китайські вчені сподіваються, що шестиколісний ровер перебуватиме щонайменше 90 марсіанських днів на рівнині Утопія, величезній місцевості в північній півкулі планети.
"Чжучжун" дуже схожий на транспортні засоби NASA Spirit та Opportunity 2000-х років. Він важить близько 240 кг і працює від розкладних сонячних батарей.
Висока щогла має камери для фотографування та сприяння навігації. П'ять додаткових інструментів досліджуватимуть мінералогію місцевих порід та загальний характер довкілля, зокрема погоду.
Як і нинішні американські ровери (Curiosity та Perseverance), "Чжучжун" має лазерний інструмент для оцінки хімічного складу гірських порід. Радар шукатиме під поверхнею замерзлу воду.
Рівнина Утопія (Utopia Planitia) - це місце, де NASA провела місію Viking-2 у 1976 році.
Це колосальний басейн - діаметром понад 3000 км - який був сформований на початку історії Марса.
Існує кілька доказів того, що колись там був океан.
Дистанційне зондування супутників вказує на значні запаси льоду на глибині.
У готелі в Кракові знайдено тіла двох чоловіків приблизно по 60 років. Один із них є громадянином України, особа другого наразі не встановлена. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Польське радіо». Поліція розглядає версії вбивства та ...
Користувач "Шукач Натхнення" на своїй сторінці в X зробив огляд всіх трьох оновлених "Тейсті", а також показав фотографії бургерів. "Тейсті Джуніор – аналог стандартного бургера, але зі смаком БігТейсті. Дуже соковитий. Але малий. БігТейсті Сингл – той...