Вражаюча знахідка! Вчені виявили невідомий раніше ескіз да Вінчі з зображенням Христа (фото)

Італійські дослідники нещодавно виявили ескіз із зображенням Христа, який, ймовірно, належить Леонардо да Вінчі. Про це пише The Daily Telegraph, передають Патріоти України.

Як розповіла одна з учасниць дослідження, мистецтвознавець Анналіза ді Марія, результати дослідження на 60 сторінках вчені планують презентувати у Флоренції, як тільки спаде друга хвиля пандемії COVID-19.

Малюнок, зроблений червоною крейдою в манері, характерній саме для Леонардо да Вінчі, довгий час знаходився в одній з приватних колекцій, а потім був придбаний колекціонерами з міста Лекко на півночі Італії.

Лабораторний аналіз паперу показав, що малюнок був зроблений на початку XVI століття. За словами ді Марії, і розворот голови Христа на три чверті, і очевидний динамізм зображення, відчуття руху, і використання червоної крейди - все це характерно для робіт да Вінчі. Більш того, саме зображення Христа, на думку експерта, має деяку схожість із автопортретами да Вінчі.

Британський експерт, почесний професор історії мистецтв Оксфордського університету і один з найбільших в світі фахівців в області життя і творчості Леонардо да Вінчі Мартін Кемп, в коментарі видавництву зазначив, що необхідна ще одна перевірка паперу незалежними експертами. Він також не виключив, що ескіз міг зробити не сам да Вінчі, а хтось із його послідовників.

"Я б не відкидав версію авторства да Вінчі, але для її підтвердження ще потрібно зробити дуже багато. Небезпечно було б відразу відкидати цю версію, але ще небезпечніше було б з ходу приймати її за справжню", - сказав він.

В тому числі вібратори: У ломбардах Польщі розповіли, які найдивніші речі їм приносять українці

неділя, 4 грудень 2022, 13:14

У Польщі значним попитом користуються ломбарди, 65% відвідувачів яких пояснюють, що прийшли туди через ускладнення матеріального становища, пов'язане з локдауном через пандемію коронавірусу. Про це пише ukrayina.pl, передають Патріоти України. Водночас...

"Это же настоящая травля!": Будинок скандальної блогерки Стужук закидали коктейлями Молотова (фото)

неділя, 4 грудень 2022, 12:59

Скандальна блогерка Софія Стужук повідомила, що невідомі вночі закидали її будинок у Ризі, Латвія коктейлями Молотова, передають Патріоти України. Це сталося о другій годині ночі. Як розповіла Стужук, у цей момент у будинку перебувало п'ятеро дітей і в...