Врятоване з Ізюму Євангеліє гетьмана Мазепи показали королю Швеції

В Музеї шведської армії в столиці Швеції Стокгольмі відкрилася Міжнародна виставка "Перехрестя: Швеція – Україна крізь 1000 років".

Серед інших експонатів на виставку повезли врятоване з Ізюму Євангеліє гетьмана Івана Мазепи 1707 року видання. У книзі стерто ім'я власника через те, що за підтримку шведського короля Карла XII під час Північної війни московська церква піддала гетьмана Мазепу анафемі, зазначають Патріоти України.

"Цікава подача експонату, він представлений в закритому вигляді, щоб насолодитися красою окладу, але фото місця, де стерте ім'я гетьмана, промовисто каже про це з переднього фону експозиції", — написала у Facebook директорка Харківського історичного музею Ольга Сошникова, яка повезла книгу в Стокгольм.

Усього на виставці представлені артефакти з 20 музеїв, архівів, а також приватних колекцій України. Відкривав її король Швеції Карл XVI Густав. Виставка триватиме рік.

Нагадаємо, мазепинське Євангеліє врятувала наукова співробітниця Ізюмського краєзнавчого музею імені М. В. Сібільова Діна Листопад. Перед окупацією Ізюму вона дісталася музею, забрала Євангеліє та сховала у надійне місце в очікуванні звільнення.

Жінку, яка вчинила наругу над могилами героїв в Києві, помістили до психлікарні

неділя, 23 червень 2024, 16:22

Жінку, яка у Києві вчинила наругу над могилами українських героїв - Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка, відправили до психлікарні. . Там вона перебуватиме 60 діб до 19 серпня. Про це "Суспільному" повідомили у К...

Населення розбігається у паніці: Китайська космічна ракета упала поруч із житловим районом (відео)

неділя, 23 червень 2024, 15:32

На землю впала частина ракети-носія, яка вивела на орбіту китайсько-французький космічний апарат. . Одна з частин китайської ракети-носія Чанчжен-2С, яка відправила на орбіту китайсько-французький космічний апарат SVOM, впала і вибухнула недалеко від ...