Врятували дивом: У Львові 9-річній дівчинці через нежить довелося робити надскладну операцію на мозку

У дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова 9-річній дівчинці провели надскладну операцію на мозку. Про це повідомляється на сторінці медичного об'єднання у Facebook, зазначають Патріоти України.

"Все почалося зі звичайної застуди. Спершу батьки лікували її вдома, однак нежить не проходив і згодом перейшов у запалення слизової оболонки приносових пазух. Місяць лікування в амбулаторних умовах не принесло результату. До нас дівчинка потрапила уже у вкрай складному стані: у неї постійно трималася висока температура, боліла голова, перестала працювати рука та частково ніжка", - розповіли медики.

За інформацією лікарів, МРТ показало, що гній дістався мозку. Діагноз – субдуральна емпієма над лівою півкулею головного мозку. Спеціалісти ЛОР-відділення забрали гнійний вміст із пазух, але позитивний ефект протримався недовго. У дівчинки почалися судоми. Вона потрапила у реанімацію.

Мультидисциплінарна команда спеціалістів у складі педіатрів, неврологів, реаніматологів, отоларингологів, хірургів та нейрохірургів одностайно вирішила, що дитині негайно потрібна надскладна операція, що проводитиметься у кілька етапів.

На першому етапі дівчинці провели декомпресійну трепанацію черепа, видаливши досить велику частину кістки черепа та забравши зайву рідину.

"Далі кістку потрібно було повернути на місце, але це виявилося неможливим, оскільки нагноєння спричинило набряк мозку, тож треба чекати, доки той зійде. На цей час, аби зберегти кістку у стерильних умовах, хірурги розмістили її у передній черевній стінці дівчинки, попередньо сформувавши там "кишеньку", - зазначили медики.

Як тільки набряк у дівчинки спав, хірурги реімплантували кістку на місце і виконали пластику твердої мозкової оболонки. Усі кілька етапів втручань пройшли успішно. Нині здорова дівчинка повернулася додому.

Щось пішло не так: В ефірі українського телемарафону з'явилася жінка без штанів (відео)

середа, 28 вересень 2022, 18:23

Увечері 27 вересня в ефірі українського телемарафону "Єдині новини" щось пішло не так, і перед глядачами постала жінка без штанів. Вона з'явилася в кімнаті італійського політолога Грегоріо Ваджіані, коли він розмовляв з ведучим, передають Патріоти Укра...

У Німеччині трагічно загинув 5-річний хлопчик з України - його придавило шафою

середа, 28 вересень 2022, 15:30

У Німеччині трагічно загинув хлопчик, який через війну з родиною евакуювався з України. На 5-річного Тимура Незбжицького впала шафа. Про це повідомляє ТСН.ua, передають Патріоти України. Родина переїхала до німецького міста Гота. Трагедія сталася увече...