Вчені Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що у людей, госпіталізованих із сезонним грипом, вірус може спричинити довгострокові та небезпечні наслідки для здоров'я, аналогічні тривалому COVID або постковідному синдрому. Результати дослідження опубліковані у журналі The Lancet Infectious Diseases, коротко про них розповідається у пресрелізі на MedicalXpress, передають Патріоти України.
Фахівці проаналізували дані про 81280 пацієнтів, госпіталізованих через COVID-19 у період з 1 березня 2020 року по 30 червня 2022 року, а також про 10985 пацієнтів, госпіталізованих через сезонний грип у період з 1 жовтня 2015 року по 28 лютого 2019 року.
Наукова робота, що порівнює віруси, що викликають грип та COVID-19, показала, що протягом 18 місяців після зараження пацієнти з цими захворюваннями зіткнулися з підвищеним ризиком фатального результату, повторної госпіталізації та порушенням роботи багатьох систем органів. Крім того, час найбільшого ризику становив 30 днів або пізніше з початку інфекції.
При цьому з'ясувалось, що вірус грипу є більш серйозною загрозою саме для дихальної системи, ніж коронавірус. Таким чином, збудник грипу є респіраторним вірусом, тоді як SARS-CoV-2 є більш агресивним і невибірковим, оскільки може вражати будь-яку систему органів і викликати збій у роботі серця, мозку, нирок та інших органів.
Захисник Динамо Олександр Караваєв не зміг стримати емоцій після промаху в серії пенальті, який став вирішальним у фіналі Кубку України між київським клубом та Шахтарем, зазначають Патріоти України. Шахтар реалізував усі свої шість ударів, а ось Карава...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...