У більшості з тих, хто дожив до 100 років, рівень цукру в крові в перші роки життя не перевищував 6,5, а рівень креатиніну - 125.
Вчені вивчили дані про стан здоров'я 44 000 шведів, простеживши їхнє життя протягом 35 років, аби з'ясувати, хто з них доживе до 100 років. Виявилося, що 85% тих, хто досяг цього віку, були жінками, пише ScienceAlert.
Дослідники спостерігали за 12 специфічними ознаками у крові, які ще називають біомаркерами. Саме вони дають змогу судити про різні функції організму. Зокрема, запалення, метаболізм, стан печінки та нирок.
"Деякі з цих біомаркерів навіть були пов'язані з процесом старіння в більш ранніх дослідженнях. Головним відкриттям останньої наукової роботи, присвяченої цьому, стало те, що у тих, хто відзначив свій сотий день народження, починаючи з шістдесяти років, як правило, спостерігався вищий рівень трьох конкретних біомаркерів: глюкози (цукру в крові), креатиніну (пов'язаного з роботою нирок) і сечової кислоти (побічного продукту травлення). У більшості з тих, хто дожив до 100 років, рівень цукру в крові в перші роки життя не перевищував 6,5, а рівень креатиніну - 125", - йдеться в дослідженні.
Так, виявилося, що деякі біомаркери чітко пов'язані з шансами дожити до 100 років. Зокрема, те, що у людей з нижчим рівнем загального холестерину і заліза в крові шанси стати довгожителями нижчі. Негативно на кількість прожитих років також впливають ненормовані рівні глюкози, креатиніну та печінки.
Українські пенсіонери, яким протягом місяця виповниться 70, 75 та 80 років отримають вікову надбавку до пенсії. Така надбавка призначається автоматично, нагадує експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. Головна умова, щоб ...
На українців чекає подорожчання хлібобулочних виробів впродовж 2025 року. Очікується, що ціни у магазинах можуть підскочити щонайменше на 25%. Про це йдеться в матеріалі Новини.LIVE, передають Патріоти України. Як розповів голова Союзу українського се...