Всього три причини: У якому разі повістка може бути анульована

В Україні з початку повномасштабного вторгнення триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов'язаним громадянам вручають повістки в ТЦК. Однак у деяких випадках повістки можуть бути анульовані. При цьому варто враховувати, що така ануляція може бути тимчасовою. Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповів адвокат Сергій Старенький, передають Патріоти України.

За його словами, існує лише три причини, з яких повістка може бути анульована. Правозахисник зазначив, що йдеться про ситуацію, якщо повістку вручили людині, яка має бронювання від мобілізації. Також повістка анулюється, якщо вона була вручена людині з оформленою відстрочкою від мобілізації, а також вислана за місцем проживання вже чинного військовослужбовця.

"Анулювання повістки стосується умовно трьох категорій: якщо повістку видано особі, яка вже має бронь. Тобто, вона оформлена, але ТЦК, який видавав повістку, не був повідомлений про це. Повістка видана особі, яка має вже оформлену відстрочку, наприклад, догляд за хворим, троє дітей чи інші підстави. І третє: якщо повістка прийшла за місцем проживання особи, яка вже давно служить, але через проблеми у військовому обліку ТЦК не бачить, що вона служить", – сказав адвокат.

При цьому він уточнив, що тимчасово може бути анульовано повітска щодо двох перших категорій. Бронь видається не на весь час воєнного стану, а лише на 3 або 6 місяців. Те саме стосується осіб, які мають право на відстрочку. Тому лише на цей період повістки можуть бути анульовані та відкликані.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...