Втрачені зуби зможуть знову відрости. Революційний японські ліки успішно випробували на тваринах та почали тестувати на людях

На жаль, втрачені кутні зуби не зможуть вирости знову, як це було з молочними. Принаймні так було до цього моменту — тепер учені пропонують новий препарат, який у перспективі допоможе тим, хто страждає від втрати або відсутності зубів у дорослому житті, пише IFLScience.

Дослідники вже завершили лабораторні випробування на тваринах, які виявилися досить ефективними. Наприклад, лише однієї дози ліків виявилося достатньо, щоб повністю відновити зуб у тхора. Результати дослідження також показують, що поточна версія добре переноситься гризунами й не має побічних ефектів, а це означає, що вчені можуть приступати до наступного етапу — випробувань на людях.

Відомо, що лабораторні випробування на людях стартують у вересні 2024 року в Кіотській лікарні в Японії. Загалом у дослідженні на людях візьмуть участь три десятки дорослих людей, яким вводитимуть препарат внутрішньовенно в рамках першої фази дослідження безпеки та ефективності препарату. У лабораторних експериментах візьмуть участь лише дорослі люди, у яких відсутній мінімум один зуб.

Зазначимо, це вперше в усьому світі, коли подібний препарат буде випробувано на людях. Якщо випробування ліків пройде успішно, команда вважає, що вже через 6 років, до 2030 року, ліки можуть бути широко розповсюджені по всьому світу.

За словами провідного автора дослідження Кацу Такахасі, після лабораторних випробувань на дорослих людях, вони з колегами також планують протестувати препарат на дітях, які страждають від вродженої недостатності зубів, у віці від 2 до 7 років. Це стосуватиметься лише тих дітей, у яких від народження відсутні щонайменше чотири зуби.

Відомо, що нові ліки вчених містять антитіла до гена USAG-1, що пригнічує ріст зубів шляхом зв'язування з фактором росту BMP. Такахасі зазначає, що їхнім із колегами основним завданням є допомога тим, хто страждає від втрати або відсутності зубів. Сьогодні, на жаль, не існує лікування, що забезпечує лікування і відновлення зубів, а тому вчені сподіваються, що нова фаза лабораторних випробувань на людях виявиться успішною.

Якщо майбутні випробування виявляться успішними, команда вважає, що препарат стане широко доступним вже до середини нинішнього десятиліття. Передбачається, що препарат може бути використаний для допомоги пацієнтам із вродженими дефектами, а також для тих, хто втратив зуби внаслідок травми або карієсу.

Приєднався до своїх персонажів: Автора воєнно-пригодницької книги "Наказ – загинути", що уславлює російських вояків, ліквідували в Україні

субота, 20 липень 2024, 6:00

Українські військовослужбовці ліквідували російського письменника Анатолія Гончара, на рахунку якого - кілька пропагандистських книг, які прославляли армію Росії. Про це стало відомо із повідомлень соцмереж, передають Патріоти України.. Загиблий росіян...

Мінцифри дало роз'яснення, чому в Україні зникає зв'язок та інтернет, коли немає електрики

п’ятниця, 19 липень 2024, 23:00

На тлі регулярних стабілізаційних відключень електроенергії у містах і селищах, українці змушені пристосовуватись до нових реалій - як на роботі, так і вдома. Однією з нагальних проблем під час відключень для багатьох громадян є відсутність стабільного...