Ви буде шоковані: Вчені розгадали таємницю написів на стародавніх вавилонських табличках

Вчені розгадали таємницю написів на вавилонських табличках, які відносяться до старовавилонського періоду і датуються не пізніше 1730 до н.е. Їх намагалися розшифрувати ще з минулого століття. Про це повідомляє National Public Radio, передають Патріоти України.

У 1940-х роках учений Мері Хассі припустила, що на табличках були рецепти, але її версію спростували. Тоді фахівці зійшлися на думці, що дані написи - це медичні тексти.

Зараз же вдалося встановити, що одна з табличок точно представляла собою кулінарну книгу, в якій було розписано близько 25 рецептів, у числі яких вегетаріанський "пивний хліб", а також велика різноманітність бульйонів і рагу. Вчені вважають, що останні були найбільш затребувані жителями Месопотамії і часто базувалися на пиві.

Крім того, дослідники навіть провели експеримент, створивши три страви за знайденими давніми рецептами. Вони відзначили, що традиції древньої кухні дозволили прижитися багатьом інгредієнтам, які на сьогоднішній день широко використовуються в національних кухнях всього світу.

Резонанс тижня. "Допомагала хворим і обожнювала племінницю": Якою була загибла українська стюардеса

субота, 18 січень 2020, 1:00

Вчителька Ірина Карюхіна розповіла про загиблу Катю Статник та її сім'ю. Вранці, 8 січня, неподалік від Тегерана розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ. Всі 176 осіб, які перебували на його борту, загинули. Більшість пасажирів - іранськ...

Хіти тижня. ​Євген Кисельов почав працювати в авторській програмі на новому телеканалі Ахметова

субота, 18 січень 2020, 0:35

Телеведучий Євген Кисельов, котрий нещодавно залишив телеканал "Прямий", в січні починає працювати на телеканалі "Україна 24", який належить Рінату Ахметову. Про це повідомив Telegram-канал Klymenko Time, зазначають Патріоти України.