Ви будете здивовані: Дослідники назвали день тижня, у який найчастіше трапляються серйозні серцеві напади

Дослідження показали, що серйозні серцеві напади частіше трапляються у понеділок, ніж будь-якого іншого дня. Аналіз медичної документації показує, що ймовірність серцевого нападу в перший день робочого тижня вища на 13%, передають Патріоти України.

Дослідники кажуть, що це, ймовірно, пов'язане з підвищеним стресом, оскільки тиск робочого життя наростає після вихідних, що розслабляють.

Лікарі з Белфастського фонду охорони здоров'я та соціального забезпечення та Королівського коледжу хірургів в Ірландії проаналізували дані 10 528 пацієнтів на острові Ірландія. Вони були госпіталізовані в період від 2013 по 2018 рік із найбільш серйозним типом серцевого нападу – інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (ІМпST), який виникає при повній блокаді великої коронарної артерії.

Дослідники виявили сплеск серцевих нападів з підйомом сегмента ST на початку робочого тижня, причому найвищий рівень у понеділок.

Згідно з висновками, представленими на конференції Британського серцево-судинного товариства (BCS) у Манчестері, показники у неділю також були вищі, ніж очікувалося.Вчені не змогли повністю пояснити феномен "блакитного понеділка".

Попередні дослідження, що передбачають, що серцеві напади вірогідніші в понеділок, виявили зв'язок із циркадним ритмом — циклом сну або неспання організму.

Професор Нілеш Самані сказав: "Це дослідження доповнює дані про час особливо серйозних серцевих нападів, але тепер нам потрібно з'ясувати, що саме у певні дні тижня робить їх вірогіднішими. Це може допомогти лікарям краще зрозуміти це смертельне захворювання, щоб ми могли врятувати більше життів у майбутньому".

Більшість фінансових додатків в Україні – російські: Як українці самі заплатили чималу суму ворогу

середа, 27 вересень 2023, 22:30

50% застосунків для фінансів в Україні мають російське походження. Про це свідчать результати дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot, передають Патріоти України. App Store та Google Play налічуют...

Український футболіст забив гол в Іспанії та вивів свій клуб на перше місце (відео)

середа, 27 вересень 2023, 22:16

Український нападник "Жирони" Артем Довбик забив свій третій гол у чемпіонаті Іспанії. 26-річний гравець збірної України відзначився у грі 7-го туру проти "Вільярреалу", передають Патріоти України. Наш співвітчизник вийшов у стартовому складі та на 56-...