Для більшості людей звично відзначати Новий рік саме 1 січня, але в деяких країнах світу ця традиція зовсім відсутня або навіть заборонена законом, зазначають Патріоти України.
ІзраїльВ Ізраїлі Новий рік відзначається за місячним календарем, тому припадає на кінець вересня — початок жовтня. Він має назву Рош га-Шана і традиційно не може припадати на неділю, середу чи п'ятницю. Святкування 1 січня тут не заборонені, але це вважається звичайним робочим днем.
У Саудівській Аравії ситуація кардинально відрізняється і відзначати Новий рік 1 січня тут заборонено на законодавчому рівні. Навіть більше, місцева поліція контролює, щоб у продажу не було жодної новорічної атрибутики. На вулиці навіть не можна демонструвати радість з приводу цього міжнародного свята.
Причиною таких суворих заборон є релігійні догми. Аналог Нового року у цій країні відзначається за місячним календарем, котрий припадає на день весняного рівнодення 21 березня.
ІранПодібну картину можна спостерігати і в Ірані. У цій країни використовують перський календар, тому Новий рік тут відзначається 22 березня у свято Новруз. За таким же принципом Новий рік зустрічають в Афганістані, Азербайджані, Албанії, Казахстані, Киргизії, Македонії, Таджикистані, Туреччині та Узбекистані, які також живуть за перським календарем.
КитайВ Китаї Новий рік вважається державним святом та є вихідним, але відзначається він не 1 січня. Його святкують за місячним календарем у другий молодик після дня зимового сонцестояння. Тобто ця дата може припадати на один з днів з 21 січня по 21 лютого.
Це свято відзначається феєрверками та масовими заходами. Однак і 1 січня оголошено у Китаї вихідним, хоча великих гулянь цього дня тут нема. Але в столиці та деяких містах, де відчувається вплив західних традицій, люди теж можуть збиратися на площах і влаштовувати масові гуляння. Хоча, зазвичай, вони поступаються в розмаху національному святу.
БангладешУ Бангладеш також немає гучних святкувань 1 січня. У цій країні відзначають Бенгальський Новий рік, який настає 14 квітня. Традиційно цього дня влаштовуються концерти та культурні заходи. До цього дня готуються дуже ретельно: одягаються у найвишуканіший одяг, збираються разом та відвідують храми. У деяких містах фестивалі можуть бути справді вражаючими.
ІндіяДля Індії характерне величезне культурне різноманіття, якому вона завдячує значній кількості етносів, які тут проживають. З цієї причини Новий рік тут відзначається у різний час. На державному рівні це свято відзначається за місячним календарем 22 березня. Проте у деяких штатах ця традиція відрізняється.
Наприклад, у штаті Керала його святкують 13 квітня, а на півдні Індії свято відзначають в середині осені.
В'єтнамУ В’єтнамі Новий рік – це дуже важливе свято, яке носить назву Тет. Його відзначають за місячними календарем, як і в Китаї ця дата припадає на кінець січня – початок лютого, але не завжди збігається. Це вважається сімейним і гучним святом
В’єтнамці намагаються провести його у колі рідних, а масштабні святкування вражають та можуть затягнутися на цілий тиждень.
Південна КореяПопри те, що у Південній Кореї 1 січня оголошено вихідним, для місцевих є більш важливе свято. Корейський Новий рік має назву Соллаль – Корейський Новий рік, який відзначають за місячно-сонячним календарем. Традиційно ця дата припадає на початок лютого.
Це дійсно важливе для кожного корейця свято. Місцеві вбираються у національний одяг, готують традиційні страви, збираються зі своїми рідними та вшановують своїх предків.
Більше ніж 40 українців загинули, намагаючись незаконно перетнути кордон, здебільшого через річки та гори. Прикордонники неодноразово рятували людей, які блукали в горах і опинялися на межі виснаження, передають Патріоти України. Про це на брифінгу пов...
Попри те, що у директиві Командування Сухопутними силами є положення, які обмежують мобілізацію громадян віком 50−60 років, прямої заборони на їхню мобілізацію немає. Про це розповів начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного ...