Ви будете здивовані: Які країни не святкують Новий рік 1 січня

Для більшості людей звично відзначати Новий рік саме 1 січня, але в деяких країнах світу ця традиція зовсім відсутня або навіть заборонена законом, зазначають Патріоти України.

Ізраїль

В Ізраїлі Новий рік відзначається за місячним календарем, тому припадає на кінець вересня — початок жовтня. Він має назву Рош га-Шана і традиційно не може припадати на неділю, середу чи п'ятницю. Святкування 1 січня тут не заборонені, але це вважається звичайним робочим днем.

Саудівська Аравія

У Саудівській Аравії ситуація кардинально відрізняється і відзначати Новий рік 1 січня тут заборонено на законодавчому рівні. Навіть більше, місцева поліція контролює, щоб у продажу не було жодної новорічної атрибутики. На вулиці навіть не можна демонструвати радість з приводу цього міжнародного свята.

Причиною таких суворих заборон є релігійні догми. Аналог Нового року у цій країні відзначається за місячним календарем, котрий припадає на день весняного рівнодення 21 березня.

Іран

Подібну картину можна спостерігати і в Ірані. У цій країни використовують перський календар, тому Новий рік тут відзначається 22 березня у свято Новруз. За таким же принципом Новий рік зустрічають в Афганістані, Азербайджані, Албанії, Казахстані, Киргизії, Македонії, Таджикистані, Туреччині та Узбекистані, які також живуть за перським календарем.

Китай

В Китаї Новий рік вважається державним святом та є вихідним, але відзначається він не 1 січня. Його святкують за місячним календарем у другий молодик після дня зимового сонцестояння. Тобто ця дата може припадати на один з днів з 21 січня по 21 лютого.

Це свято відзначається феєрверками та масовими заходами. Однак і 1 січня оголошено у Китаї вихідним, хоча великих гулянь цього дня тут нема. Але в столиці та деяких містах, де відчувається вплив західних традицій, люди теж можуть збиратися на площах і влаштовувати масові гуляння. Хоча, зазвичай, вони поступаються в розмаху національному святу.

Бангладеш

У Бангладеш також немає гучних святкувань 1 січня. У цій країні відзначають Бенгальський Новий рік, який настає 14 квітня. Традиційно цього дня влаштовуються концерти та культурні заходи. До цього дня готуються дуже ретельно: одягаються у найвишуканіший одяг, збираються разом та відвідують храми. У деяких містах фестивалі можуть бути справді вражаючими.

Індія

Для Індії характерне величезне культурне різноманіття, якому вона завдячує значній кількості етносів, які тут проживають. З цієї причини Новий рік тут відзначається у різний час. На державному рівні це свято відзначається за місячним календарем 22 березня. Проте у деяких штатах ця традиція відрізняється.

Наприклад, у штаті Керала його святкують 13 квітня, а на півдні Індії свято відзначають в середині осені.

В'єтнам

У В’єтнамі Новий рік – це дуже важливе свято, яке носить назву Тет. Його відзначають за місячними календарем, як і в Китаї ця дата припадає на кінець січня – початок лютого, але не завжди збігається. Це вважається сімейним і гучним святом

В’єтнамці намагаються провести його у колі рідних, а масштабні святкування вражають та можуть затягнутися на цілий тиждень.

Південна Корея

Попри те, що у Південній Кореї 1 січня оголошено вихідним, для місцевих є більш важливе свято. Корейський Новий рік має назву Соллаль – Корейський Новий рік, який відзначають за місячно-сонячним календарем. Традиційно ця дата припадає на початок лютого.

Це дійсно важливе для кожного корейця свято. Місцеві вбираються у національний одяг, готують традиційні страви, збираються зі своїми рідними та вшановують своїх предків.

Українці масово скаржаться на блокування рахунків: Як вчинити боржнику, щоб не залишитись без грошей

неділя, 28 травень 2023, 9:42

Українцям почали масово блокувати рахунки за борги. Багато громадян, які заборгували за кредитами, за комунальними платежами або не сплатили штрафу, після блокування рахунків опинились абсолютно без грошей. Люди скаржаться, що їм немає на що жити, пере...

Дива не буде: Уряд оприлюднив ймовірну мінімальну зарплату на 2024 рік, яка на 20% нижча за прожитковий мінімум

неділя, 28 травень 2023, 9:30

В уряді обговорили спільно з профспілками ймовірний розмір мінімалки на 2024 рік. Профспілки вважають, що запропонована чиновниками мінімальна зарплата на 2024 рік не відповідає реальному рівню очікуваної вартості життя, передають Патріоти України. Нат...