Ви будете здивовані: Німецькі вчені визначили нестаріючий орган людини

Вік людської печінки не залежить від віку самої людини і в середньому цьому органу завжди менше ніж три роки. Такого висновку дійшли німецькі вчені, повідомляє ScienceAlert. Вони визначили, що відновлення клітин печінки не залежить від процесу старіння людини, передають Патріоти України.

Відновлення клітин печінки — це важливий процес для правильного функціонування органу, який займається видаленням шкідливих речовин з організму людини. Коли печінка переробляє та виводить токсичні речовини з тіла, її клітини пошкоджуються, але завдяки процесу відновлення клітин печінка приходить у норму.

"Не має значення, скільки вам років - 20 або 84. Ваша печінка завжди залишається молодою. Їй завжди в середньому трохи менше ніж 3 роки", - повідомив Олаф Бергманн з Дрезденського технологічного університету.

У результаті дослідження зразків тканин печінки, вчені з'ясували, що такий середній вік печінки вдається підтримувати через постійну заміну та оновлення клітин.

Команда науковців проаналізувала посмертні та біопсійні зразки тканин печінки у понад 50 осіб у віці від 20 до 84 років. Вони виявили, що людська біологія підтримує жорсткий контроль над масою печінки протягом усього життя людини через постійну заміну клітин цього органу.

Бергманн зазначив, що дослідження показує, що вивчення оновлення клітин безпосередньо у людей технічно дуже складне, але воно може дати точне уявлення про основні клітинні та молекулярні механізми регенерації людських органів.

На озері Світязь впіймали щуку рекордних розмірів

неділя, 27 листопад 2022, 0:05

На Волині рибалки впіймали рибу рекордного розміру. Ярослав Міщук виловив 16-кілограмову щуку. Фото телеканал Трофей опублікував у Facebook, пише Район Шацьк. . Щуку вдалося впіймати на озері Світязь. . "Осінній бонус 22.10.2022 озеро Світязь 16 з н...

Співвітчизники прямо охарактеризували старлеток набитими дурами: Відомі українки в День пам'яті жертв Голодомору похизувалися вечіркою з тістечками у Версалі (відео)

субота, 26 листопад 2022, 23:20

Санта Дімопулос і компанія влаштували костюмоване чаювання в парижському Версалі . Колишня солістка гурту «ВІА Гра» Санта Дімопулос у своїй соцмережі виставила відео та світлини, на яких весело проводить час з подругами у парижському Версалі. Шанувал...