"Видала" мозаїка з написом "Главі і вождю небесних вісників": Археологи знайшли будинок, у якому жили апостоли Петро та Андрій

Археологи, ймовірно, знайшли будинок, у якому жили апостоли Петро та Андрій. На це вказує мозаїка у руїнах церкви міста Віфсаїда, що згадується у Біблії у зв’язку з іменами двох апостолів, передають Патріоти України.

Мозаїка з написом «Главі і вождю небесних вісників», як часто називали Петра, розташована в підлозі церкви. Сама будова була виявлена ще в 2019 році, але розкопки ведуться до цього дня. Історики вважають, що храм було збудовано на місці будинку братів-апостолів.

«Візантійська християнська традиція зазвичай ототожнювала будинок Петра та Андрія з Віфсаїдою, — пояснює співавтор дослідження Стівен Нотлі. — Цілком імовірно, що базиліка увічнює пам’ять про їхній будинок. Крім того, подібна церква була описана Віллібальдом, єпископом Ейхштадта, який жив у VIII столітті».

Віллібальд здійснив паломництво до святих місць уздовж північного берега Галілейського моря у 724 р. н.е. Він писав про свої подорожі так: «І звідти вирушили ми до Віфсаїди, резиденції Петра та Андрія, де розташована церква на місці їхнього будинку. Залишилися там тієї ночі, а вранці вирушили до Хоразіна, де Господь наш зцілив біснуватих, а диявола наслав на стадо свиней».

Стівен Нотлі та Мордехай Авіам, керівники розкопок, вважають ці факти вичерпними доказами того, що їм вдалося знайти будинок апостолів. Але вони не втрачають надії знайти інші примітні факти під час експедиції, яка триватиме до жовтня.

Буде багато сонця і мало опадів: Синоптики розповіли, коли чекати потепління в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 21:23

Синоптики прогнозують в Україні суттєве потепління. Очікується, що на території країни буде багато сонця і мало опадів. Про це повідомили синоптик Станіслав Щедрін, а також тематичний портал Ventusky. Зокрема, стійкі теплі повітряні маси надійдуть наді...

"Для використання протягом найближчих двох років": Блогеру з Росії, який публікує фото могил вагнерівців, запропонували місце на цвинтарі "зі знижкою"

неділя, 5 лютий 2023, 21:00

Російський блогер Віталій Вотановський стежить за могилами "вагнерівців" та публікує їх фото. Тому йому запропонували придбати місце на цвинтарі "зі знижкою". Блогер заявив, що не збирається вмирати, але його все ж таки почали вмовляти. Про це повідомл...