Виготовляє компоненти для Abrams і Javelin: Фізик зі США кілька місяців переховувався від окупантів у Маріуполі

Американський фізик із Маріуполя Джон Спор був змушений чотири місяці ховатися від російських окупантів. Він робить компоненти для Javelin, Abrams і Patriot, росіяни досі шукають його. В інтерв'ю "Голосу Америки" він розповів, що після 21 лютого 2022 року зрозумів, що російський диктатор Володимир Путін почне повномасштабне вторгнення, однак тоді вже було «занадто пізно», передають Патріоти України.

Спор опинилася в тимчасовій окупації. Він розмовляє російською, проте тоді розумів, що його акцент видасть його на будь-якому російському КПП. «(Я був — ред.) не тільки в Маріуполі. Я переїжджав. Як я вже сказав. Я робив це, щоб збити їх (окупантів — ред.) зі сліду, тому що якби я був в одному місці, вони б мене знайшли… Росіяни були досить жорстокими з будь-яким американцем, якого вони зустріли на окупованій території», — заявив він.

Врятуватися Спору вдалося завдяки приватній ініціативі американських ветеранів на чолі з Браяном Стерном — Project Dynamo, які рятують людей з України, Афганістану, Судану та Близького Сходу, місць конфліктів або природних стихій.

В Україні для кількох категорій скасували плату за доставку газу? Все, що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:30

Більшість споживачів газу найближчим часом сплачуватимуть за газ, як і раніше, за старими тарифами, передають Патріоти України. Варто пам'ятати, що окремо потрібно сплачувати за «блакитне» паливо і за його доставку. Щодо останнього платежу у мережі н...

У Держпраці заявили, що під час воєнного стану українців не можна звільняти за прогули: Що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:22

Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку...