Виготовляв та збував неякісне пальне: На Київщині працював підпільний нафтозавод (фото)

На Київщині правоохоронці викрили масштабну схему незаконного виробництва та збуту низькоякісного пального. Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з БЕБ вилучили фальсифікованої продукції на понад 8 млн грн, а також готівку на суму понад 18 млн грн у фігурантів справи. Незаконний бізнес діяв на базі закритої нафтобази, а його продукція реалізовувалася через мережу підконтрольних АЗС без дозвільних документів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Національної поліції України.

За даними правоохоронців, незаконно виготовлене пальне зберігалося на нафтобазі, розташованій у Білоцерківському районі.

«Об’єкт належить приватному підприємству, яке не має жодної ліцензії на виробництво, зберігання чи продаж пального. Згідно з фінансовою звітністю, єдиною зафіксованою сталою витратою компанії є сплата за електроенергію», – повідомили у Нацполіції.

Водночас, зазначають правоохоронці, раніше за цією адресою здійснювало господарську діяльність інше підприємство, яке мало офіційні дозволи на торгівлю й виробництво пального. Проте у травні 2024 року за рішенням суду експлуатацію комплексу будівель нафтобази було заборонено.

За даними правоохоронців, фальсифіковане пальне реалізовувалося через мережу підконтрольних зловмисникам АЗС без сертифікатів державних стандартів та відображення у фінансово-господарській документації.

«За результатами проведених 20 санкціонованих обшуків на території Київської, Черкаської областей та у місті Києві за місцями розташування АЗС та нафтопереробного заводу вилучили понад 57 тис. літрів бензину, майже 85 тис. літрів дизельного пального, 4,5 тис. літрів скрапленого газу, 29 резервуарів для зберігання пального, паливороздавальні колонки, насосне обладнання та вантажні автомобілі з автоцистернами, які використовували для транспортування «товару». За попередніми підрахунками, орієнтовна вартість вилучених паливно-мастильних матеріалів перевищує 8 млн грн», – повідомили у Нацполіції.

Також правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів, де вилучили фінансово-господарську документацію, мобільні телефони, готівку на понад 18 млн грн у гривневому еквіваленті та чорнові записи.

Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до функціонування незаконної схеми, для притягнення їх до відповідальності. Кримінальне провадження розслідується за фактом незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ч. 1 та ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України) під процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури.

Антропологи передбачили, як еволюціонуватимуть колоністи Марса

неділя, 28 червень 2026, 16:18

Еволюційний біолог Скотт Соломон досліджує, як можуть виглядати майбутні покоління землян, які народяться і виростуть на Марсі. Вчений має певне уявлення про те, як життя на Марсі може вплинути на нашу еволюцію як виду, передають Патріоти України з пос...

Пролежав на дні 250 років: Після десятків років пошуку археологи знайшли легендарний корабель знаменитого капітана Кука

неділя, 28 червень 2026, 16:04

Австралійський морський музей офіційно оголосив, що уламки корабля під номером RI 2394, знайдені в гавані Ньюпорта (США), належать саме судну капітана Джеймса Кука, передають Патріоти України з посиланням на ZME Science. . Пошуки тривали 25 років – як...