Виявляється, люди старіють у два величезні стрибки: Вчені з'ясували, в якому віці відбуваються фатальні зміни в організмі

Учені провели масштабне дослідження, яке вказало на два ключові періоди в нашому житті. Як пише The Guardian, останні дослідження показують, що люди старіють не поступово, як це було заведено вважати донедавна, а в два прискорених етапи, інформують Патріоти України з посиланням на "Фокус".

У рамках дослідження вчені відстежили поведінку тисяч різних молекул у людей у віці 25-75 років. Під час цієї роботи було виявлено дві основні хвилі вікових зміни, де перша хвиля відбувалася в 44 роки, а після в 60 років. Саме в ці два періоди відбуваються сплески певних проблем зі здоров'ям, серед яких проблеми з опорно-руховим апаратом і серцево-судинні захворювання.

"Ми не тільки поступово старіємо з плином часу. Крім цього існують дійсно різкі зміни. Середина 40-х років і 60-х — це час різких змін, незалежно від того, як клас молекул розглядати", — каже старший автор дослідження генетик і директор Центру геноміки та персоналізованої медицини в Стенфордському університеті Майкл Снайдер.

В експерименті взяли участь 108 добровольців, які здали зразки крові та калу, а також були взяті мазки зі шкіри, порожнини їхнього рота і носа. Такі зразки бралися кожні кілька місяців і протягом 1-7 років.

У підсумку дослідникам вдалося проаналізувати 135 000 різних молекул (РНК, білків і метаболітів) і мікробів (бактерій, вірусів і грибків, які живуть у кишківнику і на шкірі учасників).

Велика кількість молекул і мікробів не змінювалася поступово, у хронологічному порядку. Найбільші зрушення з'являлися, коли людям виповнювалося 44 і 60 років.

Стрибок старіння в середині 40-х років був вельми несподіваним для дослідників. Спочатку вони припустили, що результат спотворювався через перименопаузальні зміни у жінок. Але дані показали аналогічні результати й у чоловіків у віці близько 45 років.

"Хоча менопауза або перименопауза можуть сприяти змінам у жінок у віці близько 45 років, імовірно, існують і інші чинники, які впливають як на чоловіків, так і на жінок", — каже співавтор дослідження з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі Сяотао Шень.

Перша хвиля змін в організмі людей стосувалася серцево-судинних захворювань і здатності метаболізувати кофеїн, алкоголь і ліпіди.

Друга хвиля змін зачіпала молекули, які беруть участь у регуляції імунітету, метаболізмі вуглеводів і функції нирок.

Молекули, пов'язані зі старінням шкіри та м'язів, змінилися в обох часових точках.

Колишній чемпіон Латвії з боксу пожартував про російське громадянство, а далі щось пішло не так

неділя, 18 серпень 2024, 22:19

У Латвії Служба державної безпеки (VDD) "провела бесіду" з колишнім чемпіоном країни з боксу Микитою Смирновим після його жарту про те, що він отримав паспорт країни-агресора Росії. Про це 17 серпня повідомило агентство LETA, передають Патріоти України...

Про це мало хто знає: Українські водії ризикують втратити до 30 тисяч грн за порушення ПДР

неділя, 18 серпень 2024, 21:43

Українські водії, які виїжджають за межі України, можуть потрапити у халепу через незнання правил дорожнього руху в іншій країні. Зокрема, польське законодавство велику увагу приділяє стану автомобільних шин і передбачає величезні штрафи за "лису" гуму...