Вимагали лише російську! У Києві IT-компанія відмовила претенденту на посаду в співбесіді через українську мову

Одна з IT-компаній у Києві відзначилася відмовою претенденту на посаду через мовне питання. Чоловік зізнався, що воліє спілкуватися українською, натомість представниця роботодавця заявила, що у такому разі вони не можуть взяти його на роботу, передають Патріоти України.

Йдеться про компанію TechExpace, де "всі співробітники спілкуються тільки російською". Історією у Facebook поділився її герой – Антон Капелюшний, який і отримав відмову.

"Думав, що в 2021-му скасовувати співбесіди, ще й без попередження, через українську мову спілкування – це скоріше постановочні діалоги, але ні! До того ж у так званому цивілізованому ІТ, де давно основною мовою є англійська", – написав він.

Чоловік прикріпив до посту скриншоти свого листування із дівчиною на ім’я Єлизавета. Вона – представниця TechExpace і та, хто відзначилася заявою про неприйняття колективом компанії ймовірного колеги через його українськомовність.

Із листування очевидно, що перш ніж брати Антона на роботу, йому запропонували пройти невелике онлайн-інтерв’ю. І що цікаво, призначивши час і "місце", Єлизавета поспішила запитати: "Як у Вас із російською мовою, до речі?".

Капелюшний відповів, що він грамотно нею розмовляє і пише, проте загалом віддає перевагу українській та англійській мовам. Реакція дівчини не забарилася: вона констатувала, що в компанії всі спілкуються російською і в пріоритеті саме ця мова, попри те, що українську вони розуміють. Єлизавета запитала, "чи не проблема це" для претендента на посаду. І навіть коли він перевів тему, поцікавившись, чи його співбесіда ще в силі, попросила спершу вирішити "питання з мовою".

У підсумку саме через мовне питання Антону й відмовили в проведенні навіть онлайн-інтерв’ю. Дівчина перепросила і заявила, мовляв, якщо він бажає розмовляти українською, то в компанії не можуть запропонувати йому посаду, на яку він претендував.

"Тож компанія TechExpace, вони ж React, вони ж Affreact React, вам там ок взагалі в Україні працювати? Чи, може, це знову позиція окремого рекрутера?" – підсумував у пості Капелюшний.

У коментарях під ним українці висловили обурення такою позицією, незважаючи на те, чи була вона особисто представниці, чи всієї компанії.

"Шкода, що ця діджитал-маркетингова контора не веде ФБ і не вийде їх тут кенселити. Але завжди є відгуки в інших соцмережах, мапах тощо", "А вони точно країну не переплутали?", "Йшов 7-й рік війни з Росією…", "Согласна"? Тобто рекрутер, відмовляючи тобі, просто виконує волю свого ватного начальства чи прогинається під смак ватного колективу?", "Сором", "Слів немає", – зазначили підписники.


У центрі Києва закривається легендарний магазин Roshen (фотофакти)

п’ятниця, 31 березень 2023, 3:00

У центрі Києва на вулиці Хрещатик, неподалік від Бессарабського ринку, закривається магазин Roshen. . З вуличних вітрин повністю зникли декорації, а половина полиць у магазині вже порожні. Працівники попереджають, що 31 березня магазин працюватиме оста...

Карма - вона така: На Ростовську область обрушилася потужна хуртовина (відео)

четвер, 30 березень 2023, 23:43

Надзвичайну ситуацію оголошено у Росії, кількох містах Ростовської області, через сильний снігопад. Про це повідомляють місцеві пабліки, а також "Труха-Україна", передають Патріоти України. Так, на трасі М4 "Дон" вже більше чотирьох годин стоять близьк...