Винен не стрес: Після війни на Україну чекає зростання кількості онкологічних захворювань, лікар назвав причину

Рівень захворюваності на рак в Україні після війни може суттєво зрости. До речі, польському Національному інституті онкології констатували, що 15−20 відсотків паціентів медзакладу - українки з раком молочної залози, передають Патріоти України.

За словами колишнього головного лікаря українського Національного інституту раку, хірурга-онколога Андрія Безносенко, зростання захворюваності буде спричинене шкідливими викидами. «Ми не розуміємо, що було під окупованою Чорнобильською територією, під тими обстрілами. Ми не розуміємо, що знаходиться в ядерному, ракетному топливі та продуктах горіння після ракетних обстрілів. Дослідники війни говорили, там є важкі метали, які будуть десятиріччями у грунті, які ми будемо споживати з продуктами харчуваннями та водою. І це все буде впливати», — зазначив він в інтервʼю «Ми-Україна».

У той же час він спростував інформацію про те, що причиною розвитку онкологічних захворювань може бути стрес — у доказовій медиціні такого немає.

«Стрес є причиною зміни психологічного стану під час лікування, і воно все накопичується. Те, що у нас буде приріст онкозахворювань після війни, це однозначно, але це не через стрес», — зазначив він та спрогнозував, що наступні 5−7 років в Україні рівень онкозахворюваності може бути на 10% вищим, ніж був до війни.

Науковці з'ясували, чому собаки дивовижним чином зовні схожі на своїх господарів

неділя, 21 липень 2024, 14:45

Те, що собаки мають деяку зовнішню схожість зі своїми власниками, не є збігом, вважають дослідники. . Іноді під час прогулянок на вулиці можна помітити, що деякі власники собак та їхні домашні улюбленці мають разючу зовнішню схожість. Але чи справді с...

В порту Одеси обвалився склад. Під завалами опинились люди . Нажаль не минулося без жертв (відео)

неділя, 21 липень 2024, 13:30

Рятувальники за допомогою гідравлічного інструменту і бензорізу, деблокували громадянина, 1990 року народження. Постраждалому надали домедичну допомогу і передали медикам. . "На жаль, другого чоловіка, громадянина 1993 року народження, рятувальники ви...