Винні бобри: Частина України може піти під воду, тривожний прогноз

На Волині десятки населених пунктів опинилися під загрозою підтоплення через велику кількість бобрів. Так, у дамбах Любешівського району гризуни риють нори та перекривають деревами меліоративні канали, повідомляють Патріоти України.

Проводити там ліцензований відстріл тварин заборонено, бо вони є частиною природного заповідника "Прип'ять-Стохід". Керівник Любешівського водгоспу Віктор Крисько розповів, що бобри риють нори під дамбами і деревами перекривають меліоративні канали. Через це рівень води піднімається.

"Збільшується вірогідність того, що буде пошкоджена дамба. Як стається прорив, то треба вкинути 200-300-400-500 мішків. Також вони багато дороги зараз руйнують", - розповів він.

За його словами, одна з таких доріг, яка проходить через дамбу, майже вся зруйнована бобрами. Цей автошлях прокладений між райцентром Любешів та селом Заріка. Тільки у в Любешівському районі - близько 150 кілометрів дамб. Щоб уберегти захисні гідроспоруди від пошкоджень, фахівці водного господарства засипають нори бобрів піском та руйнують їхні греблі. Але оскільки знищувати цих тварин заборонено, тут думають над тим, як уберегти дамби і захистити тварин.

"Можливо, якось відлякувати їх, можливо, ті дамби укріпляти краще, створювати гідроспоруди. Все-таки це тварина, яка тут є в нас, хоч вона завезена з Північної Америки, але живе своїм життям. Майже всі населені пункти віддамбовані, озера віддамбовані, річки – бобер шукає собі якийсь прихисток, життя для себе", – пояснює керівник парку Олександр Сащук. У районі шукають гроші на укріплення дамб бетоном і будівництво нових гідротехнічних споруд.

Понад 3 тис. км доріг до 2025 року: Де в Україні побудують бетонні автошляхи

четвер, 6 серпень 2020, 15:44

"Укравтодор" хоче до 2025 року побудувати 2,9 тис. км бетонних доріг. Загалом таких автошляхів в Україні - 2,4 тис. км, що становить 1,4% від загальної протяжності доріг, передають Патріоти України. "За умови реалізації програми кількість бетонних дорі...

Риболовля для чоловіків закінчилася зустріччю з ведмедями - такого нахабства вони не чекали (відео)

четвер, 6 серпень 2020, 15:23

У Росії, на Камчатці, рибалки зустріли небезпечних звірів - ведмедів. Про це повідомляє "Бурхливий світ", передають Патріоти України. До чоловіків прийшла ведмедиця з ведмежатами. Вели вони себе зовсім не агресивно і на людей не нападали. Звірі стояли ...