
Адміністрація морських портів України приховала факт забрудення акваторії Чорного моря біля Чорноморська Одеської області, яке сталося через проблеми з буксиром "Аметист" Морської пошуково-рятувальної служби біля причалу цього відомства в селищі Олександрівка, повідомляють Патріоти України.
Інцидент стався в середу, 25 листопада, коли буксир "Аметист" накренився на один борт і набрав понад 100 тонн води. Ввечері та вночі воду відкачували, і до ранку судно вдалося вирівняти і стабілізувати. За інформацією фахівців, зараз в машинному відділенні понад 50 тонн води.


До забруднення акваторії привело саме відкачування води, змішаної з мазутом. За словами очевидців, на воді і зараз видно плями нафтопродуктів. За словами заступниці голови комісії з ліквідації Державної екологічної інспекції в Одеській області Анни Матвієнко, екоінспектори вночі побачили інформацію про витік нафтопродуктів з судна "Аметист" біля Чорноморська.
"Працівники АМПУ повинні були повідомити екоінспекцію про забруднення водних ресурсів у разі їхнього виявлення. Жодного повідомлення не надійшло", - сказала вона.
Вона заявила, що фахівці зафіксували пляму нафти розміром 490 кв. м. і територію, яку засипали сорбентом. "АМПУ приховала факт забруднення", - розповіла Матвієнко. Наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за приховування реального стану водних ресурсів.
Мешканець Калущини під час прогулянки до лісу натрапив на кілька білих трюфелів. Цей гриб вважається одним з найдорожчих та найрідкісніших у світі, зазначають Патріоти України. Чоловік розповів кореспондентам видання "Інформатор Калуш", що знайшов одра...
Хвиля аномальної спеки, від якої потерпає Західна Європа, не пошириться на Україну. Наразі в Україні спостерігається цілком звична для середини літа температура повітря. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко у проєкті "Тепер головне" на Еспресо,...