ДБР завершило досудове розслідування щодо ексначальника аварійно-рятувального загону ДСНС у Запоріжжі та п’яти його спільників, які розкрадали відомче пальне під час війни. У повідомленні пресслужби відомства у Facebook у середу, 28 лютого, йдеться, що злочинне угрупування завдало державі збитків на понад 1,6 млн грн, передають Патріоти України.
Обвинувальні акти направлено до суду. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. У ДБР заявили, що пальне ДСНС виділялось державою для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, проведення розмінування, а також евакуації людей з прифронтових територій. Проте, воно незаконно списувалось та використовувалось для заправки приватних вантажівок, які належали фірмам, зареєстрованим на родичів посадовця ДСНС.
У ДБР зазначили, що водіями на них працювали підлеглі посадовця, які продовжували отримувати зарплатню рятувальників. За даними відомства, один з рятувальників виконував функції заправника «чорного палива» і постійно знаходився на території домоволодіння полковника. Розкрадання пального були настільки масштабними, що посадовцю довелось облаштувати міні-АЗС прямо на території власного маєтку.
ДБР повідомило, що з січня по вересень 2022 року посадовець незаконно списав та вивів на свій «бізнес» 34 тисячі літрів пального на суму майже 1,2 млн грн. Рятувальники, які замість служби в аварійному загоні перевозили комерційні вантажі та займались заправкою, отримали безпідставно понад 400 тис. грн зарплатні з бюджету.
ДБР викрило цю схему та в червні 2023 року повідомило перші підозри начальнику аварійно-рятувального загону та п’яти іншим фігурантам справи. За клопотанням працівників ДБР посадовець ДСНС був відсторонений від посади й згодом звільнений. Суд арештував його майно, серед якого нерухомість, автівки та банківські рахунки.
Організатор злочинного угрупування та п’ять його спільників обвинувачуються у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Організатор також обвинувачується у службовій підробці офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 КК України).
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...