ДБР завершило досудове розслідування щодо ексначальника аварійно-рятувального загону ДСНС у Запоріжжі та п’яти його спільників, які розкрадали відомче пальне під час війни. У повідомленні пресслужби відомства у Facebook у середу, 28 лютого, йдеться, що злочинне угрупування завдало державі збитків на понад 1,6 млн грн, передають Патріоти України.
Обвинувальні акти направлено до суду. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. У ДБР заявили, що пальне ДСНС виділялось державою для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, проведення розмінування, а також евакуації людей з прифронтових територій. Проте, воно незаконно списувалось та використовувалось для заправки приватних вантажівок, які належали фірмам, зареєстрованим на родичів посадовця ДСНС.
У ДБР зазначили, що водіями на них працювали підлеглі посадовця, які продовжували отримувати зарплатню рятувальників. За даними відомства, один з рятувальників виконував функції заправника «чорного палива» і постійно знаходився на території домоволодіння полковника. Розкрадання пального були настільки масштабними, що посадовцю довелось облаштувати міні-АЗС прямо на території власного маєтку.
ДБР повідомило, що з січня по вересень 2022 року посадовець незаконно списав та вивів на свій «бізнес» 34 тисячі літрів пального на суму майже 1,2 млн грн. Рятувальники, які замість служби в аварійному загоні перевозили комерційні вантажі та займались заправкою, отримали безпідставно понад 400 тис. грн зарплатні з бюджету.
ДБР викрило цю схему та в червні 2023 року повідомило перші підозри начальнику аварійно-рятувального загону та п’яти іншим фігурантам справи. За клопотанням працівників ДБР посадовець ДСНС був відсторонений від посади й згодом звільнений. Суд арештував його майно, серед якого нерухомість, автівки та банківські рахунки.
Організатор злочинного угрупування та п’ять його спільників обвинувачуються у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Організатор також обвинувачується у службовій підробці офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 КК України).
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...
Ціни на електроенергію з 1 лютого в Україні знизяться, але пільговий тариф діятиме не для всіх споживачів. Окрім субсидії на комуналку, переселенці зможуть оформити допомогу на оренду житла. Розмір пенсії залишатиметься без змін до весняної індексації,...