Визначатиме схильність до "рецидиву": Мін’юст створив штучний інтелект, який аналізуватиме злочинців (відео)

Міністерство юстиції України створило та починає використовувати програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту, щоб аналізувати злочинців та визначити, чи можуть вони в майбутньому знову порушувати закон. Про це у своєму відеозверненні розповів очільник відомства Денис Малюська, передають Патріоти України.

Програму назвали «Касандра». Вона має полегшити роботу співробітникам апробації, які готують досудову доповідь. Це документ, який допомагає суддям встановлювати міру покарання. У ньому описується особистість обвинуваченого, а також оцінюється ймовірність скоєння ним нових злочинів у майбутньому.

«Касандра» цей процес автоматизує, каже Малюська. Програма пропонує відповісти на запитання, а на виході співробітник апробації отримує оцінку ймовірності скоєння нового злочину від 0 до 97. Оцінку ставить алгоритм відповідно до відповідей. За те чи інше питання він дає бали, а поті їх підсумовує. «По суті, це є базовим, але простим штучним інтелектом», — каже міністр.

Він додає, що невдовзі «Кассандра» буде також самостійно визначати, скільки балів необхідно дати за відповідь на те чи інше питання, а ще через кілька років навчиться давати відповіді не тільки на перелік питань, а й аналізувати всі інші дані, які є в держави про злочинця.

Чи ефективно це?

Відповідно до дослідження, проведеного на замовлення Національної довідкової служби з кримінального правосуддя США, використання штучного інтелекту може допомогти не лише у затриманні злочинців (наприклад, на підставі систем розпізнавання облич на фото і відео), але і запобігати злочинам. Зазвичай цю роботу виконують поліцейські та служби апробації. Але важливо зазначити, вчені вивчали можливості штучного інтелекту, однак на практиці можуть виникати непередбачувані проблеми.

Недоліки штучного інтелекту

Оскільки штучний інтелект базується лише на даних, які відомі, він може працювати некоректно у деяких випадках. Так, якщо злочинець раніше не траплявся правоохоронним органам і не був засуджений, про нього не буде інформації. Відтак програма вважатиме, що він становить меншу загрозу для суспільства.

Крім повісток, військовозобов’язаним чоловікам в Україні надсилатимуть ще один документ: Що відомо

четвер, 25 квітень 2024, 10:59

За законом про мобілізацію, який набирає чинності 18 травня, всі чоловіки військовозобов'язаного віку мають протягом 60 днів з'явитися у ТЦК, щоб стати на військовий облік та оновити свої облікові дані, передають Патріоти України. Якщо вони цього не зр...

До України йде довгоочікуване потепління: Синоптики розповіли, коли температура підвищиться до +20°

четвер, 25 квітень 2024, 10:57

В Україні вже тривалий час утримується холодна та дощова погода. Втім, незабаром в регіонах очікується потепління. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко, передають Патріоти України. За її словами, наприкінці тижня до України повернеться не тіл...