Вже з наступного року: Вселенський патріарх Варфоломій закликав усіх християн святкувати Великдень одночасно

Патріарх Варфоломій

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав християн східного і західного обрядів до спільної дати святкування Великодня, пише Catolic Curture.

Патріарх висловив сподівання, що домовленість про спільну дату святкування діятиме вже з наступного року.

"Молимо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства", - сказав він.

Патріарх Варфоломій наголосив на важливості такої домовленості у світлі майбутнього 1700-річного ювілею скликання Першого Вселенського Синоду в Нікеї (дата відзначатиметься в 2025 році).

"Серед центральних обговорень було питання про встановлення спільних термінів проведення великодніх святкувань. Ми налаштовані оптимістично, оскільки з обох боків є добра воля і бажання. Бо, дійсно, скандально святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа!" - підсумував він.

Додамо, що навіть після переходу ПЦУ на новоюліанський стиль, дати Великодня, Вознесіння і Трійці обчислюють, як і раніше.

"Скажу відверто": Мирон Маркевич назвав причину, чому пішов з "Карпат"

неділя, 21 липень 2024, 22:30

Мирон Маркевич прокоментував своє рішення піти у відставку з посади головного тренера львівських "Карпат", передають Патріоти України. 73-річний український фахівець розповів, що у нього та керівництва "зелено-білих" було різне бачення амбіцій команди ...

Пощастить не всім: Синоптикиня розповіла, коли і які області України відчують помітне похолодання

неділя, 21 липень 2024, 22:00

Найближчими днями в Україні триматиметься комфортна літня погода, без екстремальних температур та грозових дощів. Відчутне короткочасне похолодання прийде у північні області у четвер, 25 липня, передають Патріоти України. Таким прогнозом поділилася у T...