З 10 грудня безкоштовні пластикові пакети стануть платними: Подробиці

пакет

В Україні з 10 грудня починає діяти закон про обмеження використання пластикових пакетів. Рішення було прийнято у червні 2021 року і після піврічного підготовчого періоду має набути чинності. Про це повідомило Мінприроди, зазначають Патріоти України.

З п'ятниці, 10 грудня, у магазинах, супермаркетах, аптеках, кафе та у сфері послуг буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів. Поки що виняток зроблено для надтонких пакетів для пакування свіжої риби, м'яса, м'ясопродуктів, сипких продуктів та льоду.

Ще однією альтернативою стануть виведені з-під заборони пакети, що в природних умовах розпадаються за 1−4 місяці. Як розповіла «ФАКТАМ» співзасновник громадського об'єднання ReThink Ольга Сухопара, такі біопакети вже виробляють в Україні, а також виготовляють гранули з крохмалю для подальшого перетворення їх на біосумки.

За словами в.о. міністра Руслана Стрільця, наступним кроком стане обмеження виробництва та розповсюдження одноразової пластикової продукції. Законопроект уже розроблений і має бути переданий до Верховної Ради.

На Водохреща нацгвардійці силою витягли з води українця, який сидів в ополонці 10 хвилин (відео)

четвер, 20 січень 2022, 6:10

В Івано-Франківську у свято Водохреще чоловік заліз у водойму і залишався в крижаній воді понад 10 хвилин, не реагуючи на заклики оточуючих вийти на берег, оскільки це небезпечно для здоров'я. У підсумку впертого "моржа" силою витягли на сушу співробіт...

Хіти тижня. Летів п'яним і палив у літаку: Українка на рейсі з Єгипту до Харкова жорстко провчила пасажира

четвер, 20 січень 2022, 1:00

У літаку, який летів з Єгипту в Україну і повинен був приземлитися у Харкові, стався скандал. Один з пасажирів, який, схоже, перебував в стані алкогольного сп'яніння, раптом почав палити електронну сигарету. Персонал авіалайнера просив його не порушува...