З 16-ти років: Українцям можуть дозволити змінювати по батькові

Проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про дозвіл українцям с 16 років разом з ім'ям і прізвищем змінювати по батькові, повідомляють Патріоти України.

"За" відповідний документ №2450 на засідання уряду 3 червня проголосувало 247 народних депутатів, "проти" – 42 нардепи, "утрималися" – 42.

Проєкт закону №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові, за словами його авторів, спрямований на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та Сімейного кодексів України.

Наталя Гарнага, яка створила прецедент в Європейському суді і українському законодавстві, народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Її батько пішов з сім'ї, коли їй було 12 років, після чого вона і захотіла змінити по батькові. Вона боролася за своє право в судах 10 років. Так, проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

Нагороджений посмертно: Із загиблим Героєм України Тарасом Матвіївим попрощалися в 24-ій ОМБр (фото)

понеділок, 13 липень 2020, 21:45

З молодшим лейтенантом 24-ї ОМБр Тарасом Матвіївим, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України, попрощалися в рідній бригаді. Про це повідомили на офіційній сторінці бригади у Фейсбуці, передають Патріот...

Двоє дітей залишилися без батька: На Донбасі загинув десантник з Одеської області (фото)

понеділок, 13 липень 2020, 20:57

32-річний Євген Чумаченко загинув в результаті прицільного ворожого обстрілу позицій українських військ. «Командування та особовий склад військової частини висловлює слова щирого співчуття і підтримки сім'ї та поділяє біль втрати. Сприймаємо вашу непер...