З 16-ти років: Українцям можуть дозволити змінювати по батькові

Проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про дозвіл українцям с 16 років разом з ім'ям і прізвищем змінювати по батькові, повідомляють Патріоти України.

"За" відповідний документ №2450 на засідання уряду 3 червня проголосувало 247 народних депутатів, "проти" – 42 нардепи, "утрималися" – 42.

Проєкт закону №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові, за словами його авторів, спрямований на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та Сімейного кодексів України.

Наталя Гарнага, яка створила прецедент в Європейському суді і українському законодавстві, народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Її батько пішов з сім'ї, коли їй було 12 років, після чого вона і захотіла змінити по батькові. Вона боролася за своє право в судах 10 років. Так, проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

З архіву ПУ. Несе Шмигаль воду: З'явилися яскраві фотожаби на заяву прем'єра про Крим

неділя, 7 березень 2021, 14:00

В інтернеті висміяли заяву прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про подачу води в анексований Росією Крим. Фотожаби розмістили в соціальних мережах, передають Патріоти України 6 березня 2020 року. На картинках зобразили, як політик "подає" воду на о...

Два пересохли, ще кілька на підході: Окупанти обновили дані щодо наповненості кримських водосховищ

неділя, 7 березень 2021, 11:56

Підконтрольне Росії Міністерство ЖКГ Криму 5 березня опублікувало оновлені дані про наповнення місцевих водосховищ. Так, за даними відомства, спустошеними до стану «мертвий об'єм» залишаються Сімферопольське і Загірське водосховища. Близькі до цієї поз...