З 16-ти років: Українцям можуть дозволити змінювати по батькові

Проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про дозвіл українцям с 16 років разом з ім'ям і прізвищем змінювати по батькові, повідомляють Патріоти України.

"За" відповідний документ №2450 на засідання уряду 3 червня проголосувало 247 народних депутатів, "проти" – 42 нардепи, "утрималися" – 42.

Проєкт закону №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові, за словами його авторів, спрямований на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та Сімейного кодексів України.

Наталя Гарнага, яка створила прецедент в Європейському суді і українському законодавстві, народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Її батько пішов з сім'ї, коли їй було 12 років, після чого вона і захотіла змінити по батькові. Вона боролася за своє право в судах 10 років. Так, проєктом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові так само, як і прізвище або ім'я.

В окупованому Криму залишаються російські самозванці: "Артек" переїжджає на Херсонщину

п’ятниця, 27 листопад 2020, 22:15

Після окупації Криму «Артек» переїхав на територію материкової частини України і зараз розташований у Пущі-Водиці під Києвом. У Херсонській області планують відкрити філіал дитячого центру «Артек». Відповідний меморандум підписаний між головою Херсонсь...

Зеленський присвоїв звання Героя України померлому від коронавірусу гендиректору КБ "Південне"

п’ятниця, 27 листопад 2020, 20:33

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України гендиректору КБ “Південне” Олександру Дегтяреву, який помер від коронавірусу, посмертно. Про це повідомляє УНН із посиланням на указ Президента № 518/2020. . “За визначний особисти...