З архіву ПУ. 7 липня - Різдво Іоанна Предтечі: Традиції і прикмети свята

Поки простий народ святкуватиме Івана Купала, віруючі люди будуть відзначати одне з найбільших православних свят - Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Журналісти нагадують прикмети і традиції цього дня, передають Патріоти України.
Різдво Іоанна Предтечі: традиції
Вважалося, що якщо в першій половині доби 7 липня кілька разів скупатися у водоймі, то це змиє всі недуги.
Щоб не розгнівати Бога, овочі круглої форми в цей день на городі прийнято збирати з молитвою: у селян раніше вони асоціювалися з главою Іоанна Предтечі (як ми пам'ятаємо, Пророка стратили, відрубавши йому голову).

Також існувало повір'я, що якщо по дорозі за людиною ув'яжться біла собака - проганяти її ні в якому разі не можна. І якщо пес довів людину до самого будинку, то тварину неодмінно потрібно впустити всередину, так як вона принесе в будинок удачу і благополуччя. У народі вірили, що в образі цієї тварини праведних людей благословляє на краще життя сам Іоанн Хреститель.

Різдво Іоанна Предтечі: прикмети
Якщо на Івана сильна роса - вважається, що це обіцяє хороший врожай огірків.
Безліч зірок на небі цієї ночі віщували добрий лісовий урожай.
Також в старі часи вірили, що якщо на Різдво Іоанна Предтечі піде дощ, то через п'ять днів буде сонячно. А сам дощ на свято вважався благодатним.
Різдво Іоанна Предтечі: що не можна робити в цей день
Тепер про заборони на свято. На Різдво Іоанна Предтечі не можна:
- куштувати м'ясо і молочні продукти, так як ще триває Петрів піст-2018 - проте дозволяється їсти рибу;
- займатися роботою по будинку - як і в будь-яке інше релігійне свято потрібно присвятити помисли Богу і духовній освіти, сходити до церкви, помолитися;
- сваритися і скандалити;
- користуватися ножем - особливо при нарізанні круглих овочів і фруктів (капусти, яблук і т.п.) - так можна взяти на себе всі гріхи вбивць Іоанна Предтечі. Це повір'я знову-таки пов'язано з тим, яку смерть прийняв Пророк.
Крім того, віруючим людям краще утриматися від веселощів в цей день.

За однією з версій, Іван Купала - це слов'янський Іоанн Хреститель. Тому не варто дивуватися, що основна частина купальських обрядів пов'язана якраз з водою, вогнем і травами.

Опублікував: Олег Устименко

Ситуація вкрай тривожна: У реанімаціях Івано-Франківська не залишилося місць для нових хворих з коронавірусом

вівторок, 4 серпень 2020, 18:58

У реанімаційних відділеннях двох опорних лікарень Івано-Франківська не залишилося місць для нових хворих з коронавірусом (COVID-19), передають Патріоти України. Як повідомила глава управління охорони здоров'я Марія Бойко на нараді в міськраді, яка тра...

На тілі були численні синці: На Закарпатті знайшли мертвою багатодітну матір

вівторок, 4 серпень 2020, 18:43

У ніч на вівторок, 4 серпня, селі Велика Добронь Ужгородського району від побоїв співмешканця померла 43-річна мати п'ятьох дітей. Про це повідомляє поліція Закарпатській області, передають Патріоти України. Близько третьої години ночі в поліцію від м...