З архіву ПУ. 9 серпня - День Пантелеймона Цілителя: Історія свята і що не можна робити

9 серпня православна церква вшановує великомученика і цілителя Пантелеймона. У цей день - у всіх храмах поминають святого, молячись про одужання найтяжчих хворих.

Сам Пантелеймон увірував у Христа в той момент, коли звернувся до нього з молитвою, просячи зцілити дитину, яку вкусила змія, і ніяке лікування не діяло. Після цього Пантелеймон вирішує присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям, пишуть Патріоти України.

У православ'ї Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. На Русі його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб.

Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі заговори і обряди.

До цього дня на городах дозрівала біла капуста: "На полі капустяному - качанів густо". Також, в цей день було прийнято зривати перший качан і пекти пироги зі свіжою капустою, якими пригощали не тільки родичів, але і вуличних мандрівників, жебраків, дітей.
Що не можна робити на Пантелеймона

Не можна було в цей день працювати в полі, так як боялися грози, яка могла нещадно спалити того, хто не послухався народного повір'я. Звідси і друга назва свята - Палій.

Народні прикмети

Вважалося, що ті, хто був народжений на Пантелеймона, володіють даром цілительства і можуть управляти лікарськими травами.

Мурахи закладають входи в мурашники - скоро буде дощ.

Сильно стрекочуть і стрибають коники - прикмета до того, що погода буде ясною і сухою.

В Україні надавати переселенцям фінансову допомогу будуть по-новому: Ось що змінилося

неділя, 18 травень 2025, 17:52

Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...

На руїнах найбільшого у VII ст. міста світу та столиці найбільшої тогочасної імперії вперше виявили барельєф з зображеннями царів та богів Асирії

неділя, 18 травень 2025, 17:20

У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...